| ToTeu1253 a întrebat:

am si eu nevoie de ajutor
m-am despartit acum cateva zile de prietena in urma a unei relatii de 2 luni. eu 18 ani, ea 17.
de obicei, cam o data la 2, 3 zile, dupa ce vorbim o jumatate de ora, o ora la telefon. apare un mtoiv cat de mic de cearta. ea suparandu-se aproape din orice.

si in vacanta trecuta, in ultimele 3 zile din ea nu prea am vorbit de cat foarte putin.

si ziua urmatoare, cand ne-am vazut la scoala a vrut sa vorbim. si mi-a spus ca vrea sa ne despartim, ca si-a dat seama ca in acele 3 zile in care noi doi nu ne-am certat. a fost bine pentru ea.

si eu am acceptat. intelegandu-i motivele.
desi nu voiam deloc asta, dar pentru ca o iubesc si vreau sa fie fericita. am acceptat. si dupa, ea mi-a zis sa o iert pentru lucrul pe care il face.
si in zilele astea doar neam salutat si am vorbit putin pe mess.
eu vreau din tot sufletul sa ne impacam. doar ca nu stiu cum sa procedez. foarte bine. si am nevoie de sfatul vostru. multumesc...

Răspuns Câştigător
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Ea pare o fire mai complicata. Vorbeste cu ea "face-to-face", mai fa o incercare daca tu ti-o doresti cu adevarat alaturi. Daca tu suferi fara ea, ce rost are orgoliul? Nu inseamna sa te rogi de ea..ci doar sa ii explici ce simti si sa o intrebi daca simte la fel. Chiar daca va impacati spune-i totusi sa mai lase de la ea, sa nu se mai supere atat de des etc. Stabiliti niste."reguli". Oricum comunicarea poate face minuni!

4 răspunsuri:
| raluk27 a răspuns:

1. Ea se supara din orice. Deci certurile sunt in principal din cauza ei
2. Tocmai ti-a dat papucii
3. Vorbeste cu tine pe mess ca sa-i "sugi tocul"
Concluzia: nu trebuie sa faci nimic. Uit-o, cauta alte si vezi-ti de treaba. Ati fost doar 2 luni impreuna. Sunt oameni care se despart dupa ani si nu sunt asa "marcati"

| lastride a răspuns (pentru raluk27):

Like la "ii sugi tocul" prea tare laughing
Revening la raspunsul tau: Da, dar oamenii care se despart dupa cativa ani au cam toti peste 20 de ani, 25-30 de asta poate nu sunt marcati. Asta e dragoste adolescentina si e a naibi rau.

Toteu: Idem raluk, nu are rost, ea vrea sa vada acum daca suferi, poate daca o rogi in genunchi etc (ceva gen "ii sugi tocul") mai ales ca sunteti majori aproape amandoi, aveti o gandire. Deci nu are rost sa sper la o fata care iti da papucii si se supara din orice

| AliGab a răspuns:

Da-i pace... asa a vrut asa sa fie. Este lucrul cel mai bun pe care il poti face

| DaRaspund a răspuns:

Daca se comporta asa nu cred ca mai ai ce face! Imi pare rau!