| anonim_4396 a întrebat:

Un baiat cu care nu m-am inteles prea bine la scoala anul trecut(adica isi batea joc de mine ), de cand a inceput scoala se uita le mine in timpul orelor sau odata cand alergam m-a tras de par, tot imi da like-uri pe facebook la postari, comentarii si poze.
Sa imi fac griji ca ma place?

Răspuns Câştigător
| Lena4kal a răspuns:

Desigur...sunt semne vizibile ca ii place de tine....am si eu o fata in clasa cu asa o problema, ea il ignora, insa oricum el o place si tot nu-i da pace.Fa-ti griji, cea mai buna solutie este sa stai de vorba cu el serios intre 4 ochi. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?

| Andruta12 a răspuns (pentru Lena4kal):

Am vorbit cu el intre 4 ochi dar a zis ca nu ma place.Totusi daca nu ma place de ce ar da like la toate comentariile si postarile mele ca sa nu mai zic ca in oracol mi-a scris,, Love(numele meu)

2 răspunsuri:
| Anamaria1998lool a răspuns:

Si eu eram pusa in aceeasi situatie, nu neaparat daca se joaca cu tine trebuie sa te placa exista si un alt sentiment, simpatia. Poate ii esti simpatica, sau poate mai mult. Nu se stie, afla. Sper sa fie bine, incearca sa vorbesti cu el, daca te place, trateaza-l cu respect si nu il injosi. Pentru ca, cand te respinge cineva nu e tocmai un sentiment ADORABIL.