| Gradinaru_Nicoleta_1972 a întrebat:

Un minor de 13 ani are voie sa fumeze Vape cu lichid fără nicotină?

4 răspunsuri:
| Reghqen a răspuns:

Dacă nu are nicotină cred ca da, dar totuși mi se pare prea devreme să fumeze la vârsta aceea, cel puțin ar trebui să mai aștepte minim 3-5 ani.

| Ionut659 a răspuns:

Nu,prin legea impusă un copil nu are voie să dețină/fumeze substanțe, tigari, bautura etc. Dacă vrei poți dar vri avea școală de corecție toată vacanță, nu contează că e pandemie, e ca la închisoarea, stai într-o cameră și înveți. Dacă faci asta de mic, chiar dacă nu are substanțe te vei obișnui și va mai apărea un fumători sau mai grav, un drogat, stai cuminte că e nașpa, dacă vrei să îți pierzi câte 5 minute din viața poți să o faci, eu nu te oblig, viața ta, dacă vrei să trăiești cu probleme la plămâni asta e, dacă vrei să fumezi asta e, eu nu iți revomand, mai bine stai cuminte, lasă țigările, ai o școală, dacă nu înveți vei ajunge printre cei 64%din oamenii needucati, faci cum vrei dar dacă vei face ceva rău țării sau oricui vei avea de suferit. Ps: vezi să nu îți dea pătrunjel happy : )

| Gradinaru_Nicoleta_1972 explică (pentru Ionut659):

Mersi pentru răspuns! Dar sincer eu am 19 ani, am terminat liceul?, verișorii meu mai mic care are 13 ani mereu îmi spune că are un prieten care fumează Vape.și nu am știut dacă să îi i-au sau nu pentru că pe unele site-uri oamenii spun că e ok, alții zic că e periculos..de asta am întrebat laughing