| BrokenSebi a întrebat:

Un prieten de al meu vrea sa isi faca un tatuaj de la cot pana la incheietura. Trece in clasa a 7 a. Daca il vad profesorii sau directorul, directoarea ii poate spune ceva? Amenda sau ceva de genul? Dar cand va trece la liceu?

6 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Copii distrusi.
Altceva nu mai vrea? cum ar fi pierce cu jerry?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tatuaj la 12-13 ani? lol... ce vrea sa isi tatueze? pe tom si jerry?

| OnuOnulică a răspuns:

Depinde de scoala
In general nu ai voie cu tatuaje.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu are dreptul nimeni sa-i reproseze asta. poate o vor face abuziv. Legal este ca numai parintii pot obiecta, iar cel care-i face tatuajul fara acordul acestora, poate raspunde.Va avea probleme si daca va dori sa faca cursurile unei academii militare ori politie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de abia a 7-a, doar daca vede aparatul fuge de mananca pamantul cand il porneste. Tatuajele nu sunt ca sa te dai mari cu ele, tatuajele inseamna arta, si arta fara mesaj e 0. Daca parintii lui il lasa sa-si faca tatuaj, nu comenteaza nimeni nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste regulamentul scolii. Sunt sigura ca acolo scrie ca e interzis sa iti faci tatuaj. La fel si la liceu.
Depinde si de directorul scolii/liceului. Dar prietenul tau ar putea sa isi faca unul mai mic. ORicum e clasa a 7-a. Aaa, si nu, nu e mai "smecher" daca are tatuaj.winking