| afrodita3333 a întrebat:

Uneori am impresia ca gandesc prea mult.Cum ar fi daca, ceara fi daca s-ar intampla asta si tot felul de chestii de genu asta.Cel mai grav este ca ma gandest doar la chestii negative si urate(chear mortea unor persoane dragi) si imi imaginez tot felul de lucruri care chiar nu imi fac bine deloc.Cum sa scap de aceste ganduri negative?sad

5 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Ceva in genul asta eram si eu,dar...a venit varabig grin,relaxare, soare, parc, prieteni, fara stres si PUFF! disparbig grin.

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Citind carti.Prin acest mod intrii in alta lume uitand de gandurile vechi si iti poti imbunatatii si gramatica.

| dana90 a răspuns:

Da pai tu ai probleme cu somnul pentru ca nu iti consumi energia daca ai face efort ziua cand te-ai pune in pat ai adormi imediat asa ca cu trei ore inainte de culcare fa o jumatate de ora sport

| afrodita3333 explică (pentru dana90):

Aceste ganduri nu imi vin in minte inainte de culcare si pur si simplu in timpul zilei asa dintr-o data dar, ai dreptate am si probleme cu somnulwinking dar din cauza acestor ganduri.

| dana90 a răspuns:

Pai poti vb cu un psiholog sau nu mai gandi negativ iti faci rau