| TrixiLestrange a întrebat:

Unii colegi de clasa ma trateaza ca pe un nimic, in sensul ca vorbesc urat cu mine, ma jignesc etc, deci eu incerc sa fiu cat posibil de draguta, sa ii ajut daca au nevoie si chiar cand imi cer tema nu le zic nu. Sunt genul de fata mai timida, dar as vrea totusi sa numai rada de mine sau "sa faca misto". Funda pentru niste sfaturi big grin

8 răspunsuri:
| AnnonymusIsNotAvailable a răspuns:

Păi tocmai pentru că eşti timidă şi buna fac mişto de tine. Ia nu mai fii! :*

| KM3 a răspuns:

Buna.

Nu esti singura persoana care trece prin asta. Ceva de genu patesc si eu, dar mai degraba cu temele.Incearca pe cat posibilul sa nu mai pui la suflet, caci cu cat vad ca te afecteaza, cu atat ei vor continua in felul acesta.

Sfatul meu este sa nu incerci sa te razbuni sau din astea, sa nu prinzi ura, caci roata se va intoarce.

Sper ca te-am ajutat! O zi buna!

| KM3 a răspuns:

Daca ai nevoie de sfaturi in legatura cu asta si mno, sa te descarci, id meu este : zeta. zeta57

| uglyCORPSEbride a răspuns:

Asa mi se intampla si mie, dar am inceput sa ma port urat cu ei daca ei se poarta urat cu mine. Daca ma lasa in pace ii las in pace, daca ma calca pe nervi ii calc pe nervi.
Invata sa ii faci pe ceilalti sa te respecte.

| Ionutzu0077 a răspuns:

Ce te-as sfatuii eu e simplu afirmate cu ceva. ce vrei tu care sa le ia ochii celorlalti. si dupa trateazai si tu cu indiferenta ca ei sa-si poata da seama ce au de pierdut.winking un prieten coleg ca tine... sau vb celorlalti lasa-i in lumea lor dar cu asta nu rezolvi nimic sunt unii care din toata nimica iti spune dc nu vorbesti cu mine sau chestii din astea intelegi tu.

| BlondaBă a răspuns:

Nu-i mai baga in seama. :-J Nu are rost sa te complici adica lasa-i sa traiasca in lumea lor si pe tine sa te doara in cur ( mai pe romaneste ). Sfatul meu : Fii a dracu! ( nu teme, nu copiat, nu nimic; nu ii mai ajuta cu nimic ). Banuiesc ca la tine in clasa te mai intelegi cu cateva fete in pauze puteti sta sa vb, sa radeti si chestii deaste, bafta! kiss Si nu uita : INDIFERENTA DOARE CEL MAI TARE!winking. Te pup :-d

| fetitzatacuminte99 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asta destul de des. Eu am incercat sa fiu mai de gasca, sa gasesc o fata care se intelege bine cu toata lumea, sa-i castig increderea spunandu-i secretele mele si astfel si ea mi le-a spus pe ale ei. In cazul tau sa ai grija pa prietenii pe care-i alegi, unii s-ar putea sa incerce sa profita si mai mult de tine... deci fi tare(cat de cat dura...) si zambestehappy

| Ralucaaa98 a răspuns:

Buna, si eu aveam aceasta problema dar am rezolvat-o cu putin tupeu.Secretul este sa nu dai nimanui voie sa-si bata joc de tine. Te sfatuiesc sa intri in jocul lor, si sa le intorci cuvintele inapoi.Nici o persoana nu are drepturi mai presus una fata de cealalta asa ca, i-ti poti face prezenta cu niste replici care sa le arate ca esti stapana pe tine atunci cand esti atacata cu vorbe grale. Sper ca am putut sa te ajut cu aceste incurajari.