| alexandra2222 a întrebat:

Unui baiat ii place de mine si am aflat asta prin gesturile.Cum as putea afla afla daca e adevarat fara ca el sa stie ca stiu.Nu-mi ziceti sa vorbesc cu el pe mess ca nu are id sau sa vorbesc cu cel mai bun prieten al lui ca el are o obsesie pe tema ca mie imi place de el si nu e adevarat deci... funda

3 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa il intrebi personal pentru ca nu prea ai in cine sa te increzi. thinking (varianta cu prietenul cel mai bun picand). Trebuie sa iei in considerare si faptul ca te-ai putea insela in privinta sentimentelor lui pentru tine. S-ar putea sa nu iti marturiseasca (mai ales daca tine la "orgoliul" lui), dar macar stii ca ai incercat. Poti sa incepi tu prima prin a-i spune cat se poate de sincer si bland ca tu il placi poate doar ca pe un prieten. In fond daca nu il placi de ce te intereseaza asa de mult daca si el te place? (daca alege sa nu iti spuna, nu te mai chinui; cum spuneam nu cred ca este de o importanta vitala pentru tine daca nu simti nimic pentru el). Bafta!happy kiss

| INeverStopLoving a răspuns:

Cel mai bine abordeaza-l tu direct sau subtil (cum preferi tu, nu stiu ce gen de persoana esti: timida sau tupeista). Vorbeste cu el despre orice, asa vei afla si ce-i place lui mult. In caz ca aveti subiecte si pasiuni comune, cu atat mai bine! Te vei potrivi cu el si in alte sensuri importante intr-o relatie (in caz ca vrei sa fii cu el).winking

| Blondamea a răspuns:

Mda e o varianta ff buna sa vb cu prt lui daca sunt prt fff buni at poate sa afle usor