| LalLyBoOmD a întrebat:

Urgent! Funda, clar. Samsung Galaxy S3 sau Samsung Galaxy Note 2?! Sunt fata. Mi-ar placea sa desenez ce vreau pe Galaxy Note, dar poate ca este prea mare si totusi S3 se deblocheaza si functioneaza diferit, nu stiu. As vrea sa fie bun si pentru gaming! Si nu numai. Galaxy note 2 este mai nou din cate stiu, deci cred ca este mai bun ca S3, dar vreau sa stiu ce are in plus, si daca are ceva in minus fata de S3 si voi ce mi-ati recomanda. Mersi mult

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Samsung Galaxy Note 2, da e mai nou si 0 idee mai bun! Am spus ''o idee'' pentru ca nu e foarte mare diferenta intre ele. Are in plus:
-display mai mare - 5.55 inch
-bateria tine mai mult
-procesor mai mare 1.60 GHz
-memoria pleaca de la 32.00 GB
In rest sunt la fel la caracteristici. Daca iti place sa desenezi si gamingul atunci ramai pe Galaxy Note.
Bafta!

| LalLyBoOmD explică (pentru neluL):

Dar G. Note 2 are si functiile Direct Call, Smart Stay, Smart alert... Cum are S3?

| neluL a răspuns (pentru LalLyBoOmD):

Sunt absolut la fel in meniu! Singurele diferente le-am scris mai sus!

| vlad89c a răspuns (pentru LalLyBoOmD):

Corect, insa Note 2 sta ca si o tableta in buzunarwinking.

| Brigitte17 a răspuns (pentru LalLyBoOmD):

Da, le are

| vlad89c a răspuns:

Galaxy note 2 are un procesor de 2x mai mare decat S3... in rest sunt cam la fel, in afara ca Note 2 are ecranul mai mare... ar fi bine sa il testezi daca incape in buzunar, pentru ca e totusi cam mare.
Eu ti-as recomanda Note 2 pentru desenat, si merge si mai bine.
Deci nu au prea mare diferenta, dar pentru desenat, si chestii din astea, e mai bun Note 2, si cum am zis, are 2 GB RAM, iar S3 are doar 1 GB Ram.
Asa ca... iti recomand Samsung galaxy note 2.
A da, si S3 are 4.8 ich, iar Note 2 are 5.5 inch.

Daca te intereseaza, ai aici datele pentru fiecare:
S3:
http://www.gsmarena.com/samsung_i9300_galaxy_s_iii-4238.php

NOTE 2:
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_ii_n7100-4854.php