| Biscuitecuciocolata a întrebat:

URGENT FUNDA de ce iarna folosin sania si vara caruta help me!

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Folosim sania iarna pentru ca e zapada si te poti deplasa mai usor. Vara folosim caruta pentru ca este un mijloc de deplasare foarte eficient pentru anotimpul respectiv.

3 răspunsuri:
| Th3eo a răspuns:

Iarna folosim sania pentru a ne distra deoarece aluneca bine pe zapada si vara folosim caruta (eu nu)ca misjloc de transport.

| Mihai7best a răspuns:

Iarna folosim sania de distractie si vara ca tu folosesti caruta ii problema ta eu folosesc masina si mersul laughing

| Ioana_2144 a răspuns:

Iarna folosim sania pentru distractie pentru ca sa alunecam pe gheata si vra la tra oameni se plimba cu caruta ca sa mearga pa camp