| muziclive a întrebat:

URGENT*
Hey TPU! Am o intrebare:in urma cu 3-4 saptamani mi-am facut un pirsing in ureche(eu l-am facut,dar am avut totul sterilizat,acul l-am dezinfectat, maineile le-am dezinfectat, urechea si cercelul.....nu am avut un cercel tip pirsing,am pus unul de aur(tip cerc). Dupa ce am facut gaura si ma c-am chinuit cu introdusul cercelului,pentru ca era un pic cam gros,si am fortat, si m-am invinetit in acel loc, dar putin.Si m-a durut la inceput,apoi mi-a trecut, si acum iar ma doare(atunci cand misc cercelul)
Va rog spuneti-mi cu ce as putea sa-l tratez, ce unguent ar trebui sa cumpar?
Multumesc!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Viitorulapropiat a răspuns:

Deocamdata nu prea ai ce sa-i faci, e ca atunci cand iti prinzi degetul la usa.Trebuie sa astepti sa-ti treaca durerea si eventual sa te ungi cu crema de galbenele.

2 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Mda, e clar ca ai fortat si inca nu s-a vindecat, e ca o vanataie cand te lovesti cu ceva, doar ca mult mai rau.

Raspund la aceasta intrebare mai mult sa o mut la "Sanatate", cred ca o sa gasesti mai mult ajutor acolo...

| YouAreTheBestCutie a răspuns:

Si eu tot singura mi-am facut si nu una, ci 4 (da, da, 4. ) si cu ac subtire nu a mers deloc, sincer nu prea am dezinfectat bine si cum am vazut ca nu merge l am facut cu o pioneza. A fost totul ok pana a 2 a zi cand mi s-a umflat ca naiba..credeam ca e din cauza faptului ca nu le am dezinfectat dar sa stii ca nu era asam3 saptamani pana se formeaza calumea gaura te va durea dar as spune sa iti faci o gaura noua si s o lasi pe cealalta sa se astupe pentru ca nu e ok deloc...sau du te la ceva specialist sau fa ca mine cu un ac mai gros