| GlontulAreMereuDreptate a întrebat:

Urgent va rog ajutor! Eu stau la tara si am un motan de nici un an si vine in fiecare seara o alta pisica si il tot bate in fiecare seara mereu si eu il speriu si nu stiu ce sa fac sa numai vina deloc [stau la casastraight face ] daca stiti ce sa afc sa numai vina javra aia va rog crying

Răspuns Câştigător
| Pomar a răspuns:

Pai,este destul de simplu:
Incearca sa depasesti faza de "il speriu" si omoara-l. Ia un cutit si arunca cu el,cu putin noroc ii tai vreun ligament cat sa cada,tine la indemana o bata sau un obiect bun de lovit si du-te dupa el unde a cazut si dai una in cap,sa ii curmi suferinta.
Si gata,motanul tau e fericit.
Mai poti face o chestie,conecteaza un fir de la priza la o placuta de metal pusa pe pamant, alt fir la alta placuta pusa deasupra celei de metal si pe ea (aia de sus) niste mancare de pisici; punele astfel incat motanu strain cand vrea sa ia mancare sa fie nevoit sa calce pe placuta de jos cu labele din spate si pe aia de sus cu cele din fata si asta e, prin motan se scurg 220 V contractandui intreaga musculatura corporala,inclusiv inima,provocandu-i un infarfct in mai putin de o secunda,nu va simti nimic,va murii bucuros ca a gasit mancareDAR ATENTIE,DACA FOLOSESTI METODA ASTA AI GRIJA SA ITI TI MOTANUL INCHIS IN CASA, EVENTUAL INTR-O CUSCA, SA NU CUMVA SA SE DUCA EL LA MANCARE.

17 răspunsuri:
| louise a răspuns:

Pai nu stiu. gandeste`te cam pe la ce ora vine motanul si "pandeste`l" (sa fiu sincera urasc pisicile dar ador cainii ). Asta este o regula de baza. dupa ce i`l pandesti speriel zdravan si stai cu ochii pe pisoiul tau. big grin funda?

| GlontulAreMereuDreptate explică:

Ciudat ca din seara in care am pus intrebarea nu a mai venit javra aia si nu am folosit niciuna dintre metode. Este adv laughing

| shadybaby a răspuns:

Sunt mai multe modalitati, dar cealalta pisica nu vine fara motiv, probabil lasi afara mancare, iar pentru motani e ceva instinctiv sa se bata pentru teritoriu. Daca mai vezi pisica straina stropeste`o cu apa(astfel incat sa nu o ranesti) pisicilor de curte nu le place apa si nu uita prea recent un incident cu apa.O alta solutie e sa iti tii motanul in casa in timpul noptii, astfel stii ca scapi de neplaceri. Dupa ce va creste si se va maturiza se va apara singur, e un lucru temporar, fiindca e un motan inca mic si vulnerabil.

| shadybaby a răspuns:

@IceShadow : iti poti sterge posterioru cu funda talaughing daca tu dai raspunsuri de rahat numai pentru o funda, atunci ce ar fi daca toti de pe TPU ar fi ca tine? Apropo, daca cineva ar adopta ideile tale contra animalului tau, ai fi tot asa de multumit de ideile tale?

| shadybaby a răspuns:

@Iceshadow nu m`am luat de posteriorul taulaughing nu m`as injosi in halul ala, m`am luat de raspunsul tau cu caracter irelevant. Adica tu incurajezi violenta si agresarea animalelor? Stii. acest lucru e pedepsit de lege... insa tu de unde sa stii asacv? Tu doar dai raspunsuri negandite la copii (care chiar te cred nefiind in stare sa judece) si uite de la o varsta frageda se duce cultura...de aia suntem acolo unde suntemhappy

| shadybaby a răspuns:

@IceShadow, relevantule!oh go onApropo, de unde stii ca e eficient? Ai incercat de esti asa increzator?

| shadybaby a răspuns:

@ IceShadow: Si at de ce spui ca e eficient daca nu ti-a iesit?laughing Iar drept dovada si exemplul dat de tinetongue Eficient se zice la ceva incercat si realizat, insa... acum te`ai cam dat de goltongue dar nevermind...

| shadybaby a răspuns:

@IceShadow: si de unde ai tu certitudinea ca logica ta este una corecta si impecabila? Nu se compara exemplul pietrei cu cea din intrebare, acela fiind obiect iar in cazul acesta e vorba de o fiinta, cu instincte si reflexe, nu e acelasi lucru, nu depinde numai de tine ''eficienta''.Eu m`am referit la exemplul dat de tine cand prietenul tau si-a omorat gainile, in loc de sobolan. Pana la urma planul nu i`a fost eficient, fiindca l-a indus in eroare, deci ii clar ca nu e eficient. Eu am dedus sensul cuvantului " eficient" cam ironic avand la baza exemplul tau.

| Pomar a răspuns:

Sa imi spui daca ai reusit sa scapi de el; mersi pentru funda.

| Pomar a răspuns:

@mimo1234 daca nu ii cinvine, nu trebuie sa faca; poti sa il uzi cat vrei ca daca acolo se simte el amenintat de motanelul ala mai mic tot o sa vina.
Oricum dupa ce o sa i se intoarca motanu intr-o dimineata batut tot, sangerand si pe jumatate mort sa vezi ca o sa devina destul de tentanta propunerea mea.
In plus nu te lua de varsta mea fiindca stiu ca e la moda sa te dai drept mare sustinator al drepturilor animalelor dar vechile metode sunt mai eficiente; iar eu am primit funda tongue

| Pomar a răspuns:

@shadybaby wow,wow,wow; te rog nu te lua de posteriorul meu. Funda nu demonstreaza de cat ca cel care a pus intrebare a considerat ca raspunsul meu este cel mai bun.
Raspunsul meu nu este de rahat daca a primit funda sau,cel putin,este mai bun de cat al tau; deci daca este sa vorbim despre raspunsuri de rahat al tau se incadreaza mai bine de cat al meu.
Pai,da,ideile mele sunt foarte bune, ma rog cam neortodoxe dar maca r eficeinte si daca as avea un motan mias asuma riscul ca daca umbla noaptea prin vecini sa ma trezesc cu elc asapit, ca doar nimanui nu-i place sa isi vada motenelul de 8 luni bautut mar de altu; la fel daca ai un caine pe care il lasi liber sa muste pe cine vrea trebuie sa te astepti sa il vezi otravit s-au batut sau, ma rog, intelegi tu ideea.

| Pomar a răspuns:

@mimo1234 pai cam cum reactionezi tu cand te bate unu? Arunci cu apa pe el?laughing
@shadybaby iar te-ai luat de posteriorul meu! Deja devine dubios.
Legea pedepseste vilenta nejustificata asupra animalelor, nu incurajarea ei.Raspunsul este mult mai relevant de cat toate celelalte la un loc fiindca este singurul care este eficient 100%; doar pentru ca tie nu iti convine asta nu inseamna ca nu este eficient.

| Pomar a răspuns:

@shadybaby pai nu am avut ocazia sa il incerc, ma rog am aruncat dupa un motan de cateva ori cu o bata de baseball, dar nu l-am nimeritstraight face; dar nu vad ce ar putea merge prost.in fine trebuie sa ai grija sa nu te curentezi tu la alea 2 placute,dar in rest n-are ce sa mearga rau, sa nu se ia curentu.
Trebuie sa pui placutele astfel incat motanul sa nu fie tentat sau sa nu poata sari direct pe aia de sus, fiindca prietenul de la care stiu asta nu a reusit sa omoare nici un sobolan ca sareau direct pe aia de deasupra dar si-a omorat toate gainilelaughing

| Pomar a răspuns:

@shadybaby spun ca este eficient din experienta prietenilor si dupa logica mea.
De exemplu daca esti pe un bloc si cineva iti da o piatra si itit zice: Gaseste o metoda de a face piatra sa ajunga pe pamant as spune ca o metoda eficienta este sa arunci piatra si ea sa cada jos(pe pamant); nu am incercat niciodata metoda asta dar ea este eficienta, cred ca esti de acord.
Nu te pripi sa afirmi o definitie asa cum ti-o imaginezi tu, uita-te in dictionar la eficient si vezi ce inseamna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IceShadow esti prost sau nebun? cum sa faci asa ceva unui animal nu esti sanatos laughing doamne fereste asa faci tu dc nai zis ma sa le de-a foc se vede ca mai mult de 10 ani na-i 100% trebuie sa-l speri si sa-l uzi cu apa atata tot nu sa iei cutitu si bata e o pisica cum poti sa faci asta straight face big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IceShadow@ ideile tale sunt diabolice ma, hai sai bag si eu la unu care ma bate cutitu in el e ok asa? nu esti sanatos cred, asa e viata motanilor se bat pentru femele teritoriu etc e normal nai ce sa le faci ciocu mic acu IceShadow te rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IceShadow@ gandeste-te doar asa nu tie mila de acel animalut sa-l omor in aceste chinuri daca tu bati un copil de 6 ani sa vina taicasu cu bata si cutitu la tine ar fi bine :? poate il enerveaza animalele sunt ciudate straight face poate sunt si ele ca si oamani nu trebuie sa le facem asa ceva + trebuie sa le ingrijim si sa le iubim deci te rog happy lasati animalele in pace!