| divinuu a întrebat:

V-am mai povestit intamplarea cu mine, fata aceea si baietii aia doi.Eu am rupt legatura cu ei si toti prietenii lor, am sters tot cu buretele, dar fata aceea s-a cuplat cu fostul meu "prieten" aseara. Mi-a zis ca e sigura ca tine la ea. I-am zis ca nu a facut bine, mai ales dupa tot incidentul si ca vrea doar sa isi bata joc de ea.Azi dimineata m-a sunat un prieten de-al fostului meu, sa-mi zica sa o trezesc pe fata la realitatea ca sa nu se repete povestea.Cred ca baiatul acesta a fost singurul dintre toti prietenii celor doi care a fost de partea mea, adica s-a certat extrem de rau cu cei doi pe tema asta si mereu mi-a zis ce aveau ei de gand.Aseara m-a intrebat daca vreau sa fiu prietena lui dar l-am refuzat si a spus ca nu e nicio problema daca nu vreau, ramanem amici.Eu ii stersesem nr si tot, dupa cum am zis si mai sus.Nu mai aveam treaba cu niciunul din ei, dar acum ma bucur ca m-a sunat el sa-mi zica toate astea. I-am zis prietenei mele acum cateva ore sa se desparta de el, ca isi va bate joc de ea, ca nu o place.Nu vrea sa ma creada cu niciun chip. I-am zis "Imi spuneai mie sa-l las in pace, dar cum i-am dat papucii te-ai bagat tu pe el". Nici asta nu mi se pare ok din partea unei prietene, adica gestul in sine e urat. Ce, nu mai erau alti baieti? Bine, de el nu ma intereseaza, dar poate o sa fie vreodata un baiat de care ma despart si voi tine la el si dupa aceea. Ea ce face? Il ia si pe el? O sa ma distantez si de ea, ca nu mi se pare ca e o prietena adevarata.Sa continui cu avertizarile? Sa incerc s-o despart de baiatul ala? Am tot incercat.nu stiu ce sa-i mai zic. Mi-a trecut prin minte si s-o las in pace. I-am spus ce are de gand, daca vrea sa asculte bine, daca nu asta e. Poate ca o sa-mi dea dreptate mai tarziu... Dar s-ar putea sa fie prea tarziu. ce sa fac?

8 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Tu nu mai ai de ce sa te bagi.Ai avertizat'o, acum mai bine ar fi sa nu mai vorbesti cu ea, pentru ca o prietena adevarata nu ti.ar face asta happy

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Cand erai tu cu el, ea ti. a spus sa te desparti de el.nu? acum spune. i si tu acelasi lucru, de ce ti. a spus asta? sa fie ea cu el? mai bine ai vorbi deschis cu ea.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Fiecare doarme după cum îşi aşterne, ai avertizat-o, n-a vrut să asculte, se pare că n-a învăţat nimic din experienţa prin care aţi trecut, deşi ea a ieşit mai "şifonată" decât tine.Nu poţi face binele cu forţa! Bravo ţie că te-ai distanţat de ei, vezi-ţi de viaţa ta, pentru a ei e singura responsabilă... Dacă insişti, va crede că regreţi despărţirea de fostul tău prieten, că încerci să bagi strâmbe fiindcă vrei s-o împiedici să fie fericită şi se va încăpăţâna să stea cu el.Las-o în pace şi poate-poate se va trezi la realitate...

| YOLO3e333 a răspuns:

'sigh', ce prietena ti-ai facut.Las'o sa invete singura ca pana nu greseste nu se invata minte.

| YOLO3e333 a răspuns:

'sigh' ce prietena ti-ai facut.Las'o sa invete singura ca pana nu greseste nu invata.La sfarsit o sa iti dea dreptate.

| divinuu explică:

Pai daca prietenul lui a violat-o. Daca o sa incerce si el? Cum a incercat si cu mine, dar n-a reusit.La cat a plans ca nu avea bani de pastile.Parca mi-e mila de easad Zice ca eu am fost fraiera ca l-am lasat, ca era baiat frumos

| missouri a răspuns:

Ai facut foarte bine ce-ai facut.Ai incercat tot ce se putea. Daca ea e incapatanata, nu e vina ta. Tu i-ai fost o prietena buna insa, ea nu ti-a fost.Ai avertizat-o, da' pana la urma, stie relatia dintre tine si fostul' si stie problemele.big grin
Las'o in pace.Ca tot ea se va intoarce la tine.
Caci, prietenul adevarat la nevoie se cunoaste. big grin

Ma bucur ca ai scapat de ala! :*

~ Missouri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o in pace daca nu vrea sa te asculte, tu ii vrei binele, daca nu vrea sa fie sanatoasa...decat o prietena ca ea mai bine lipsawinking