| anonim_4396 a întrebat:

V-ati simtit vreodata ca si cum va sufocati intr-o cusca numita "viata"? Exista o metoda de inlaturarea a acestui gand, o formula? Sau un sfat psihologic?

5 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Cred ca multi dintre noi ajung la un momentdat sa simta asta. Si nu cred ca este vreo metoda rapida sa scapi de sentimenul asta.
In timp te obisnuiesti cu ideea de a trai in aceasta ''cusca'', si nu te va mai preocupa atat, pentru ca iti vei gasi alta ocupatie.
Asta trebuie sa faci: sa iti gasesti alta ocupatie. Si sentimentul va scadea in intensitate, si nu te va mai afecta atat. Si in plus, te vei obisnui.

| MisterSecret_1898 a răspuns:

Să mergi la aer curat, să cunoști persoane noi și să eviți singurătatea pe cât se poate. happy

| Alexaaandraaa a răspuns:

Vita nu iti zambeste mereu, trebui sa inveti s-o infrunti. Nu este asa cum ne dorim mereu, dar sti '' Dupa nori vine si soare ''. Ori cate greutati ai avea nu trebui sa te dai batuta, asta stiu sigur. Succes! puppy dog eyes Pup!:*

| stella390 a răspuns:

1.Ai putea sa te apuci de un curs de chitara/yoga/dans/pictura.
2.Ai putea sa scrii un jurnal, el te-ar face mai mult ca sigur sa te simti bine
3.Iesi cu prietenii mai des in oras
4.Zambeste cand iti este greu te va ajuta
5. Vorbeste cu prietena ta,invit-o mai des la tine acasa, faceti lucruri trasnite (machiaj cu ochii inchisi, poze ciudate, desene pe tricouri, strigi pe geam)
Sper ca te-am ajutat.