| Kitty a întrebat:

V-ati simtit vreodata singuri? ati simtit ca vi se rupe sufletul in 2? si ca parca nimeni nu va era alaturi, nimeni nu va intelegea?

Răspuns Câştigător
| therock a răspuns:

E ca in ringu de box, nu mai poti, nu mai rezisti, aceleasi probleme zi de zi, nimic nu te poate ajuta si nimeni nu te intelege, sufletul tie amar si lipsit de viata, incerci sa cauti solutii, nu le gasesti, ajungi la disperare, esti extenuata fizic si psihic, te-a dezamagit "jocul vieti", ai pierdut, ce e de facut? pentru viata e indicat sa lupti pana la ultima picatura de sange, o sa ma intrebi dc?
o sa-ti raspund pentru ca in viata toti avem parte de experiente sumbre la un moment dat, totul depinde cum treci acest prag, daca vrei sa treci peste acel obstacol, lupta si vei invinge...

10 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Da.Acum simt ca mi se rupe sufletul in doua.Plang,sufar.
Dar singura nu sunt, prietenii mei imi sunt alaturi, parca mai mult ca niciodatalove struck.

| juniper a răspuns:

Da, in clasa a 7a imi venea sa mor... dar cu greu am trecut peste an, un an am rezistat in batjocorelile lor.

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

Nu am simtit niciodata asa ceva si nici nu o sa simt nu stiu daca prieteni mei chiar imi sunt prieteni dar nu ma int imi traiesc viata din plin si n-am timp de prostii din aste cu sa plang sau sufar..., nu sunt sentimetal sunt doar baiatul fatal laughingrolling on the floor... ceaw :*

| Ancutsa a răspuns:

Da! sad chiar luna trecuta m-am simtit foarte rau. aveam impresia ca toti din jurul meu ma da deoparte desi toti imi erau alaturi. Ma bucur enorm ca am iesit din starea asta!
Sper sa nu mai ma simt asa...

| zeeeeeex a răspuns:

Sincer DA... Dar imi trece pentru ca eu sunt convins de faptul ca nimeni nu are prieteni adevarati... Orice persoana iti e prieten daca are o motivare ascunsa!

| p0wer a răspuns:

Daa, mai am si eu momente de genu` asta, mai simt cateodata singur, cred ca nimeni nu ma sprijina, ca nimeni nu e langa, si cand ma gandesc ca familia imi este alaturi imi trece toata supararea, imi mai pun si o muzica "saltareata" si sunt ca nou laughing

| therock a răspuns:

E firesc aceasta senzatie, acestea sunt trairile noastre interioare, intotdeauna am incercat ca totul sa-mi mearga bine si niciodata nu mi-a iesit cum trebuie, de fiecare data m-am "impiedicat" am cazut dar m-am ridicat, m-am scuturat si am mers mai departe, viata e un joc de trairi si sentimentehee hee

| Joyo a răspuns:

Uite ce...: Eu sunt mare microbist big grin... si pe langa marile pierderi de timp pe care le am datorita fotbalului, am invatat si un lucru cu adevarat folositor... Echipa Liverpool FC are un motto care spune: "You'll never walk alone!"... adica... "nu vei merge niciodata singur"... Sa nu-ti imaginezi ca esti singurul/ra care simte asta... Cred ca toti am avut astfel de momente... Faza e sa-tidai seama ca toate lucrurile pe Pamantu' asta au un rost, si ca chiar si atunci cand ai impresia ca esti SINGUR/A impotriva TUTUROR, este Cineva care te iubeste si plange impreuna cu tine... Pot sa-ti spun din propria experienta, ca Dumnezeu nu intoarce niciodata fata unui om care sufera... El te iubeste si vrea sa fi fericit/a...winking Da-i si Lui o sansawinking

| eretuf a răspuns:

Da... de multe ori!

| Lory_5173 a răspuns:

M-am simtit de multeori asa mai ales de la inceputul clasei a 7 -a pentru ca am in clasa numai pitzipoance si cocalari care fac misto de oricn le iese in cale( mai ales ca eu asc hip-hop ) ...in fiecare zi mi-era groaza sa ma duc la scl unde aveam numai prieteni falsi... dar merg pe " Tineti dusmanii aproape si prietenii falsi si mai aproape" happy