| mont a întrebat:

Va intelegeti bine cu parintii? Sunt permisivi sau nu prea va lasa nici sa iesiti din casa? Va pedepsesc/bat/cearta des?

Intrebarea se adreseaza tuturor, nu doar copiilor sau adolescentilor.

14 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Nu ma bat, ma mai cearta cateodata, nu ma pedepseste.Ma inteleg destul de bine dar nu prea stau cu mama.De tata,nici nu se pune problema, nu vorbim deloc.
Este intelegatoare, dar nici eu nu sunt una care o tin in cluburi, tigari, bautura si altele.Cu scoala nu are treaba, daca iau o nota mai mica(nu iau prea des)doar ma felicita ironic si un fel de''asta e'' pentru ca i-am explicat de ce am luat atata si ea intelege importanta notelor la scoala (adica, stie ca nu o sa ma ajute asa ceva). Am 16 ani.

| Liviu a răspuns:

Scurt la subiect si fara eroare(replica mea preferata)Zic ca ei,fac ca mine, toata viata am facut asta, si am sa o fac laughing Nu suport sa mi se bage chestii pe gat aiurea. Daca eu sunt pornit sa fac un lucru, si ma piseaza sa il fac, nici ca il mai fac chiar daca voiam sa il fac eu.De obicei tata e foarte cicalitor, mai rau ca o soacra.Dar cui ii pasa? Zic ca el si fac ca mine.I-am zis si lui asta, pe mine nu ma doare gura sa zic 'ca da' laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Liviu):

rolling on the floor
ma uitam la raspunsul tau in special. eram curios daca zici, ca iti da sau nu voie afara din casa laughing. la 24 de ani ai tai =rolling on the floor

| Liviu a răspuns (pentru anonim_4396):

Eee,cum sa nu happy ma lasa sa plec oricand, insa sunt parinti, mai ma suna uneori sa vada ce fac si asa mai departe.Stii, pentru parinti tai niciodata un o sa fi prea mare.Mereu vei fi copil.Ma uit la parinti tatalui(bunici mei)Inca il suna sa vada ce face, daca a mancat si asa mai departe, cea mai grea meserie din lume e sa fi parinte spune tata.Pentru ca duci grija la copil pana pui mainile pe piept.Eu nu am copii, nu sunt insurat, insa cred ca are dreptatehappy acum fiecare cu parerea lui/ei

| AtateaConditii a răspuns:

Ma lasa foarte libera pentru ca au incredere in mine, ma inteleg cat de cat, ca orice parinte nu prea imi inteleg nevoile adolescentine, dar ii conving eu, nu prin linguseala ci prin inteligenta, hehe.

| neutrino a răspuns:

Ne intelegem foarte bine, le-am demonstrat ca pot avea incredere in mine. Din fericire, la mine in familie nu se pun probleme de cearta sau /si bataie.

| mont explică:

Ce norocosi sunt majoritatea userilor TPU. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru mont):

Lumea mai si minte, stai linistit/a. daca tu o duci rau, nu esti singur/A mai sunt cacalau. depinde acum si ce inseamna "rau " la tine. pentru tine e (poate ) ca nu te lasa afara din casa, la altul rau e ca nu are cu ce se incalta.priveste partea buna a lucrurilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Sunt permisivi sau nu prea va lasa nici sa iesiti din casa? Va pedepsesc/bat/cearta des? "

si dupa mai zici ceva de genul

"Intrebarea se adreseaza tuturor, nu doar copiilor sau adolescentilor." pai tu crezi ca la 21 de ani mai ma cearta mama pe mine, daramite sa ma pedepseasca sau bata? rolling on the floor doamne fereste, ce minte ai? ai gresit cand ai zis acolo, trebuia sa scrii, intrebare adresata doar copiilor / adolescentilor.

ca sa raspund totusi, nu ma cert cu mama, ar fi tare, dupa ce ca ma vad cu ea o ora pe saptamana daca si atunci am tipa ca tembelii unu la altul ar fi tare laughing. deci da, ma inteleg cat se poate de bine.

| mont explică (pentru anonim_4396):

Nu am gresit, sa nu crezi ca daca esti major neaparat nu mai ai treaba cu parintii. Si eu sunt major de ceva ani, dar lucrurile nu stau chiar asa roz, cum stau la userii care au raspuns pana acum.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mont):

" sa nu crezi ca daca esti major neaparat nu mai ai treaba cu parintii" cel putin la mine nu e valabil. de la 16 ani stau cu chirie pe banii mei, si in afara de cadoul de bani la 18 ani, nu am mai primit un euro in 5 ani de la mama, ( pentru ca nu am cerut, nu ca e "dusa" sa nu ii pese de mine, sa nu se inteleaga gresit.). sunt foarte narcisist cand vine vorba de ajutor, vreau sa fac totul pe barba mea. de aia imi e scarba cand ma uit la generatia mea de puturosi. 20-25 de ani si inca stau pe banii parintilor, nici macar chilotii de pe ei nu sunt din banii lor, dar se dau mari cu telefoane de 30 de milioane. patetic

| Sergiu6666 a răspuns:

Da Mai ales cu tati la care ii zic bos laughing si chiar nu se supara mai rade laughing permisivi da dar daca da ordin bosuu sa vin acasa a pai vin laughing cu pedepsele amei nu se stiu de certat mai ma cearta dar dupa tot ei ma impaca laughing deci da imi iubesc parintii

| Dela_Andreea_1999 a răspuns:

Da ma inteleg bine cu parintii. Cateodata ne mai contrazicem dar dupa trece