| LordFlacko a întrebat:

Va intreb pe voi.
Se tot spune ca simularile de a8a sunt de fapt mai grele decat evaluarea nationala si doar pentru a ne speria, iar lumea ia mai mult in evaluare decat in simulare, asa ca va intreb pe voi acum:
Cand ati dat simularile si ati vazut cat ati luat in ele (cat?) v-ati pus pe invatat si dupa ati luat mai mult in examen (cat?)?
Pentru ca incerc sa imi dau seama daca o fi ele de fapt mai grele, si evaluarea mai usoara, sau se pune lumea pe invatat cand vede cat a luat in simulare si de aceea iau mai mult.

1 răspuns:
| ppicopp a răspuns:

Nu este adevărat! Elevii de obicei iau note mai mici in simulări pentru ca nu învață, stiind ca nu ii ajuta cu nimic. Examenul este mult mai important, de aceea copiii se pun cu burta pe carte. Fundă?