| sweetgirl_6205 a întrebat:

Va plac cartile scrise de John Saul?love struck.Eu una le adooor.Chiar daca sunt horror si uneori nu mai pot dormi la fel noaptealaughing mi se par foarte interesante si captivante.

Va plac si alti scriitori de carti horror? Eu am mai citit de Stepan King.Ma impresionat stilul lui, mult mai vast. Dar eu am ramas la John Saullove struck

Răspuns Câştigător
| cheloo74 a răspuns:

Am citit si eu ce s-a tradus in romana din John Saul pana acum. Scrie bine si-mi place si cred ca place multora pentru ca are un stil mai usurel. Totusi favoritul meu este REGELE Stephen King de la care am toate cartile (traduse, care au aparut la noi). Mai am si in format electronic dar sunt cam greu de citit in engleza. Daca nu ai citit pana acum recomand Orasul BantuIT sau Salem's Lot. Daca ai acces la o biblioteca mai poti incerca sa cauti carti de Dean Koontz(putine traduse la noi). Incearca Serge Brussolo-Cosmar de inchiriat sau ce gasesti de H. P. Lovecraft. Cam astea i-mi vin acum in minte. Oricum ma bucur ca mai si citeste lumea pe aici (mai ales horror si nu dulcegarii gen Sandra Brown)

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a parut genial acum cativa ani cand citeam, dar cu cat am citit mai multe carti am observat ca majoritatea sunt la fel, adica aceeasi idee cineva este omorat si se razbuna pe aceea persoana!
Imi par putin "trase de par" acum...
Cartea mea preferata a fost "creatura", m-a facut sa plang la sfarsit!

| Cristina.remember.the.timeee a răspuns:

Da.sut foarte super...
am vreo 5 cartilaughing
de abia am citit 3