| iulia_7094 a întrebat:

Va rog ajutati-ma sunt in pragul disperariicryingcrying
Am sa va povestesc. Sunt cu un baiat pe care l-am cunoscut de pe net de 1 an jumate.Il admir pentru felul lui de a fi, adica imi acorda atentie si se poarta matur avand 22 de ani(eu18) si eu il iubesc, insa nu atat de tare ca la inceput. tind sa cred ca e doar obisnuinta.
Acum a aparut la scoala un nou baiat care imi place. El e glumet, romantic si nebun dupa mine.
Sunt intr-o dilema, in momentul de fata sunt despartita de prietenul meu, si nu stiu daca ar fi bine sa ma mai impac cu el,, iar pe de alta parte.intr-un fel as incerca cu baiatul de langa mine, l-as vedea mai desc, pe prietenul meu il vad de 10 ori intr-un an...
Dar baiatul de langa mine, nu-mi da atentia necesara, si am impresia ca vrea sa stea cu mine din cauza prietenilor lui (sa va dau un ex, vine sa vorbeasca cu mine, si isi suna un coleg.de parca nu putea sa vorbeasca cu el la ora).
Pe baiatul de aici de o luna il tot duc cu zaharelul, pentru ca intr-un fel mi0ar placea sa stau cu el, e de aproape,. e romantic. dar ma enerveaza cu prietenii lui.si pe de alta parte il vreau pe prietenul meu, se poatra matur are grija de mine. dar il vad rar.
Puneti-va va rog in situatia mea.prietenele mele sunt date peste cap, nu stiu nici ele ce as putea face...
Cand sunt cu unul dintre ei.ma gandesc la celalalt si invers. Ajutati-ma va rogcryingcrying. chiar nu m-ai stiu ce sa fac. urasc situatia astacrying

3 răspunsuri:
| niknip a răspuns:

Raspunsul cel mai bun il gasesti in adancul sufletului tau.Tot ce trebuie sa faci esti sa stai un pic sa meditezi sa te gandesti bine ce iti doresti si atunci sa mergi alaturi de persoana in cauza.
Eu personal l`as alege pe prietenul de 22 de ani deoarece celalalt e foarte posibil sa ma supere mai des [datorita felului sau de a se comporta cu prietenii] daca cel de 22 de ani se poarte frumos si tine la tine, de ce nu? Celalalt am impresia ca te va dezamagi mai mult [daca de pe acum te dezamageste]
Multa intelepciune sa ai in alegerea celui mai bun prieten! :X

| Antoniia458 a răspuns:

Ar fi bine sa uiti de amandoi sau daca nu poti ar fi bine sa-i descoperi secretele si asa vei afla ce e mai bine, Succes! big grin

| CRM a răspuns:

Buna! gandeste. te foarte bine la baiatul de langa tine, poate fi un baiat superficial sh un ``de ala``care sta numai cu prietenii, barfesc etc.in schimb prietenul care l.ai avut poate sa iti ofere multe, fiind mai matur si are o gandire mai buna.nu conteaza distanta daca iubirea intre voi exista! draga mea, nu ai sa stai mereu la parinti sau unde stau uh acum. va veni vremea in care iti vei lua viata in maini sh vei pleca, sh poti sa te muti cu baiatul care te iubeste cu adevarat [acela care ai avut o relatie] sh baiatul care e langa tine, cred ca doar e o e doar o obsesie pentru el, iti va trece pe viitor! asta e dincauza ca dragostea ta adevarata nu e langa tine! Sper ca te.am ajutat!happy