| BAIATUL a întrebat:

VA ROG DATI-MI UN SFAT. Este ceva rau in faptul ca de cand vin de la scola de la ora 14.00 dupa amiaza stau la calculator pe acest site TPU pana seara la 23.00? Nu stiu daca ma exprim bine dar acest si-te este un prieten si aici pot gasi raspuns la orice intrebare de exemplu eu nu am incredere in prietenii reali si am incredere in prietenii virtuali de aici deoarece eu sunt aici cu acelasi scop ca si mine sa ajute pe cineva si sa fie ajutati.

7 răspunsuri:
| DeCe a răspuns:

Poate intr-un fel ai dreptate dar trebuie sa te gandesti ca prietenii virtuali nu o sa fie langa tine atunci cand ai nevoie, doar prin niste raspunsuri. Parerea mea este ca ar trebui sa stai si pe TPU dar mai putin timp, in felul acesta o sa poti sa faci si altceva. Lumea de afara e frumoasa, sunt zile calde, vine vara, totul e frumos, iar viata trece pe langa tine pentru ca in momentul de fata tu traesti doar pentru scoala si pentru TPU. Asta e parerea mea, sa nu ma intelegi gresit.

| BAIATUL explică:

Am cont pe TPU de 3 zile nu am cum sa fiu dependent dar imi place pentru ca pot sa invat lucruri noi, pe langa toate acestea sunt constient ca nu pot sa ma intalnesc cu prietenii de pe TPU aia virtuali dar eu ma ajuta si imi spun niste lucruri sincere care un prieten real nu ti-ar zici niciodata si de asta imi place saitul dar o sa incerc sa stau mai putin pe el.ms de sfaturi tuturor!

| luciana200972 a răspuns:

Este ceva rau atata timp cat faci numai asta, este un lucru bun ca vrei sa ajuti dar trebuie sa faci si altceva decat calculator, trebuie sa traiesti in lumea reala si sa-ti faci si prieteni reali.

| Gickanho a răspuns:

Nu e inregula ca stai atat la calculator macar, dar acest "prieten virtual". si eu stau aici cand ma plictisesc, la tine deja e dependenta.
funda

| gaby_1815 a răspuns:

Buna ...eu consider acest site ca si tine dar nu trebuie sa stai ata de mult pe calculator:dauneaza ochilor, poti sa iesi afara in natura, mai ai si teme de facut ...bafta sa renunti la acest obicei

Răspuns utilizator avertizat
| Gripa a răspuns:

Nu este rau deloc ma, din contra este foarte bine.Baga-ti pu'la-n ea viata! Cine naiba are nevoie de ea?! Eu nu stiu de ce ca'cat te mai duci la scoala, cand poti afla totul de pe tpu.Baga-ti pu'la si in aia!