| popmirgea1999 a întrebat:

VA ROG MULT SA MA AJUTATI. SUNT DEMORALIZAT PSIHIC
Pun foarte multa pasiune atunci cand joc fotbal, si de fiecare data pierd si sunt dezamagit. Acolo la noi in oras este un campionat de fotbal pe teren redus(5+1) si echipa mea de fiecare data pierde, eu desigur de fiecare data fiind dezamagit. De ex si azi am pierdut dar + de asta am si avut un conflict cu cineva de la echipa adversa(dupa cum am mai spus nu suport sa pierd) Adversarul m-a lovit cu varful piciorului in tibie(nu a fost intentionat, m-a lovit cand jocul a fost oprit si pe moment m-a venit sa-l lovesc si eu cu o palma(era pozitia ideala sa-l plesnesc) dar iar am zis ca se isca ceva scandal( tot meciul m-a provocat, nu am nimic cu nimeni in afara terenului dar in teren nu suport asta)in afara lui sunt calm, linistit. Dupa meci, dupa ce am facut dus l-am chemat sa dam mana(ceva ceea ce m-a simtit sa ma simt josnic, pentru mine, o fire ORGOLIOASA.

Deci nu mai suport sa vad ca tot pierd. M-am gandit sa ma si las, sa nu mai joc cand vad ca nu castig. Cred ca cel mai mare defect al meu este asta, de pune suflet atunci cand joc fotbal, am ura pe toti, nu suport sa fiu provocat. Dupa cum am mai spus nu l=am lovit pe ala dar dupa meci am mers sa-i dau mana.

1. Am facut bine ce am facut avand in vedere ca sunt o persoana ORGOLIOASA si nu suport sa vad ca dusmanul meu ma invinge(si ala era un taran, numai provoca, ma facea zd****** si tot din astea)

2. Ce sa fac sa nu mai pun atat de multa pasiune? EU cred ca acest lucru nu este posibil
Am uitat sa va spun ca noi, jucatorii de la echipa noastra suntem mult mai buni ca si cei care ne-au batut(nu ca ma laudbig grin) si totusi ne-au batut. Nu ma stiu ce sa ma fac. AJUTATI-MA VA ROG MULT CUM POT SA FAC SA NU MAI MA SIMT ASA. VA MULTUMEC

2 răspunsuri:
| Roliii a răspuns:

Dar tu de ce te lasi? ti-ai pus vreodata intrebarea asta? De lasa nu esti influentat de altii care incerca sa te sape cum ca tu nu ai cum sa castigi? Sau tu urmaresti mai mult sa castigi meciul ca asta iti place sa faci numa sa castigi si restul nu conteaza? Bine poate nu-i asa (in leg cu ultima intrebare). Deci fii atent, tu ocoleste vorbele altora (injuraturile si injosirile etc.)astia care iti spun din astea doar te sapa de invidie.Si nu gandi negativ ca pfoai nu vei reusi, fii optimist, tu mintea ta nu iti pune intrebarea tu puneti direct raspunsul si rezultatu care vrei sa-l obtii.Deci tu nu spera ca vei castiga pentru ca tu trebuie sa castigi si vei castiga.

| flyflaviu a răspuns:

Man, stai calm, si eu trec printr o perioada grea in fotbalul de judeteana, si eu is prea nervos in joc, de imi vine sa ma bat si cu arbitrii, lasa, continua mai bine, spor!