Întrebare recomandată | anamimanonim a întrebat:

Va rog, raspundeti, orice sfat e bine venit! Dau FUNDA la raspunsul cel mai bun si mai rapid+ vot "folositor" la toti cei care raspund.
A sunat cineva, vreodata, la telefonul copilului? As vrea sa sun, dar nu am curaj... Adica, ar putea sa ma ajute cu ceva? As putea sa vorbesc la telefon cu un psiholog? As vrea sa vorbesc cu un psiholog, dar nu cu cel de la scoala.
Va rog, raspundeti! happy

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Fa-ti curaj cind sint parintii plecati dimineata si suna!
Am vazut ca ai probleme in familie si ai vrea o consiliere. Cineva te va asculta cu rabdare si intelegere indiferent cit de banala sau serioasa e problema ta.
Spune-le ce se intimpla, ce iti doresti( accesul la psiholog) si sigur vor fi reactii!

| anamimanonim explică (pentru michelia):

Mersi mult!

| anamimanonim explică (pentru michelia):

Mersi mult! Ti-am dat vot si dupa cum vad, esti singura care ma baga in seama si pe aici, asa ca iti dau si funda.

| michelia a răspuns (pentru anamimanonim):

Important e sa gasesti o cale sa-ti fie mai usor acasa. Si poate sa devina chiar frumos! : )

6 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Nu, nu am sunat.
Păi într-o zi când pleacă părinţii tăi la serviciu, fă-ţi curaj şi sună.
Nu are de ce să-ţi fie teamă sau ruşine că doar nu te cunoaşte nimeni.
Psihologii aceia pentru acest lucru sunt plătiţi, să asculte copiii cu răbdare şi să le ofere un sprijin.
Succes!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Nu trebuie sa iti fie teama sa ne suni. Suntem aici sa te ajutam si sa iti fim alaturi, cum putem mai bine.
La noi apeleaza copii si adolescenti cu o gama variata de probleme, iar misiunea noastra e sa ne asiguram ca le suntem cat mai de folos.
Tot ce discuti cu noi e confidential, asa ca nu trebuie sa iti faci prea multe griji.

Asteptam sa ne suni!

| KateBubble a răspuns:

Eu stiu ca telefonul copilului este numai pentru copiii abuzati de parinti...adica suni si faci reclamatie..nu stiu daca poti intra in contact cu un psiholog in felul asta...scuze