| Daria33 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati, si va rog sa nu radetihee hee Imi rod unghiile si vreau sa mile las sa creasca si nu stiu cum? Un sfat casa nu mile mai rod sau casa creasca mai repede plzz funda la cel care da rezultate!

Răspuns Câştigător
| zDenYz a răspuns:

Buna http://www.top-shop.ro/idei_rozi_unghiile-186332-10339-article.html aici ai toare rezultatele:) sper ca te-am ajutat

9 răspunsuri:
| DamiPapucii a răspuns:

Pai nu esti singuralaughing Dati-le cu oja, sau cu altceva ca sa nu mai ai intentia sa le rozi. Funda

| Daria33 explică (pentru DamiPapucii):

N-are rost rod si ojalaughing daca imi rod si pielea depe degete rolling on the floor

| AtateaConditii a răspuns:

Daca tii le lasi mari si de obicei se rup repede sunt moi, cand o sa te accidentezi o sa iti rupi jumate de unghie.
Daca ai unghiile tari poti sa le lasi mari, te dai cu ulei de ricin sau tii le pui in suc de lamaie si ca sa nu te mai rozi te dai cu ceva iute pe ele sau ceva care miroase tare.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand aveam 8 ani mama mi-a dat cu albastru de metil pe unghii si de atunci n-am mai bagat mana in gura laughing

| capricc a răspuns:

Citeste asta cap coada http://fucsia.ro/10-trucuri-pentru-unghii-naturale-lungi-pana-la-paste/ daca nu gasesti o solutie cosmetica atunci poate fi o carenta din alimentatie...

| motolo9ve a răspuns:

Variantele naturiste sunt cele mai bune, dar eu incerc sa ma abtin si cand deja arata super le dau cu lac si imi e mila sa le mai rod si magandesc ca o sa arata ca una care nu stie sa aiba grija de corpul eibig grin

| DieHexe a răspuns:

seara si dimineata da cu lamaie pe ele [ nu o sa ti le mai rozi ] si tine-le o data pe saptamana cam 20 de minute in ulei de masline >:d

| slayer2012 a răspuns:

Du-te in bucatarie ia un ardei iute dar tare tare! atinge unpic varful tuturor unghiilor si iti garantez 100% ca nici odata nu iti mai vei roade unghiile! simplu huh? si haioz ahahahaah

| Daria33 explică (pentru slayer2012):

Stiu mi sa mai zis asta dar eu nu vreau sa o fac ca daca pun mana la ochi iti garantez eu ca nu mai imi trebuie unghii mari laughing