| alexandraaaaa a întrebat:

Va rog, spuneti-mi daca mi se arde parul daca mi-l indrept cu placa.Adica vreau sa incerc doar odata, pentru cu parul meu sta buhai daca ma piaptan. Este un par drept, dar sta ca si cand mi-as fi bagat degetele in priza. daca mi-l prind intr-o coada am niste fire care nu ajung pana la coada si stau in sus.Arata groaznic!
please, fara raspunsuri de genu:ai par frumos, ca nu stitiwinking

Daca stiti niste placi care nu ard parul zice-ti-mi, va rog si pretul...

Răspuns Câştigător
| ladygaga_9914 a răspuns:

Asa am si eu parul. e drept si arat straight face cu el. ( cum ai zis si tu. de parca mi-as fi bagat degetele in prizalaughing)

eu m`am facut o data cu placa unei prietene(am vrut sa vad cum imi sta) si acum s-a mai rarit parul.
dar fiindca m-am facut decat o data nu s-a ars...

in general, toate placile ard parul. dar daca vrei sa incerci... treaba ta.
eu zic sa lasi parul asa.
poate doar la ocazii sa te faci
o placa buna am auzit ca e de la Remington. costa vreo 2 mil
dar tot arde parul...

6 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Prima data nu se arde, dar daca ti-l faci in fiecare zi, risti sa ramai fara parhappy

| YoungSteve a răspuns:

Orice placa e buna si crede-ma nu ti se va arde parul... bft peace sign

| IrxnIroxyI a răspuns:

Buna! Doar odata daca incerci desigur ca nu se arde.
Incearca Rowenta Respect. Detalii aici :
http://www.electro-casnic.ro/......spect.html

| doina93 a răspuns:

Salut, depinde foarte mult de ce placa folosesti.pentru ca parul sa nu se arda trebuie sa-ti cumperi o placa profesionala (e putin mai scumpa insa e mai sigura si mai buna).
Eu de ex. folosesc un balsam de par(de la REVLON) care protejeaza parul de temperatura ridicata a placii si mentine parul drept mai mult timp.
Succes!
pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, in primul rand mai toate placile ard parul, mai ales daca sunt folosite in exces. totusi daca doresti sa vezi cum ti-ar sta iti recomand sa folosesti o placa, cu incalzire in functie de tipul de par. Mi se pare ca exista un model foarte cautat de la Rowenta... daca nu poti incerca la un salon unde vei primi sfaturi de la profesionisti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti sugerez o placa de la regminton, sunt cele mai bune. eu am cu multe chestii de protejare. si un ser de la gerovital happy e unica solutie ca sa til poti si proteja cat de cat.