| Todor_Melisa_1999 a întrebat:

Va rog un răspuns urgent! Pe primul semestru am media 7 la istorie și acum nu știu dacă imi iese media 5. Dacă imi iese media 4 pe semestrul asta, dar pe semestrul 1 am media 7, intru in bac?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca intri la bacalaureat, cu mediile semestriale 7 si 4 vei avea media anuala 5, 50.

| Todor_Melisa_1999 explică (pentru Ioandelasal):

Are dreptul sa nu mă bage pur și simplu doar pentru ca am 4 pe semestrul asta? La început de semestru zicea ca dacă nu ai media 5, nu te bagă in bac

| Todor_Melisa_1999 explică (pentru Ioandelasal):

Are dreptul de a nu mă baga in bac doar pentru ca am media 4 pe semestrul acesta? La început de an zicea ca nu bagă in bac dacă nu ai media 5

| Ioandelasal a răspuns (pentru Todor_Melisa_1999):

Este doar un truc pentru a va determina sa invatati si pe sem.II. N-are nici o legatura o medie semestriala cu intratul la bacalaureat.

| Todor_Melisa_1999 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc, m-am liniștit puțin

5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Intri ca vei avea media 6 anuala.