| anonim_4396 a întrebat:

Va roog ajutati-ma si pe mine! Dau funda! Sunt fata. am 14 ani si este un tip care il plac de ceva timp si de curand a inceput sa se bage in seama cu mine, mai mult ca amici cred.Desi mi-a pus si cateva intrebari destul de ciudate despre mine, viata mea.Dar asta poate fi pentru ca este curios sa zicem.Si ne intelegeam super bine pe mess, fb, mesaje, pana cand am iesit cu gasca si chestia e ca eu la inceput cand de abia cunosc pe cineva sunt destul de timida si pe langa asta mai aveau si niste subiecte super plictisitoare la care sincer nu prea aveam cum sa particip straight face si mai eram si prost dispusa.Partea si mai naspa e ca atunci cand am vb am zis niste chestii cam nasoale din care cred ca a reiesit ca sunt o persoana cu care nu ar vrea sa stea.Acum el nu se mai baga in seama cu mine pe mess, nici pe fb nimic, e foarte sec si de abia daca imi raspunde la mesaje.El pare genu care are asa o armura de smecheras, dar sunt sigura ca in interior este sensibil.Imi pare rau pentru ca gasisem in el o persoana cum nu ma asteptam sincer, un tip foarte de treaba si cel putin un amic.Pfff. mi se pare naspa ca m-a etichetat asa de repede dupa ce am iesit doar de vreo doua ori. Oare nu ma suporta sau are ceva cu mine? De placut clar nu...as vrea sa il fac sa se indragosteasca nebuneste de mine si sa nu il bag in seama dupa, sa vada si el cum e.

Răspuns Câştigător
| DeatHPupp3t a răspuns:

Bine...in primul rand trebuie sa stii un lucru: daca el te place/iubeste cu adevarat nu trebuia sa faca asa. in fond si el are defectele lui plus ca ar fi trebuit sa te inteleaga(bine, si tu trebuia sa-i explici). in al doilea rand nu poti sa faci pe cineva sa se indragosteasca nebuneste de tine. poti sa-l faci sa se indragosteasca de tine(restul, daca este, vine pe parcurs). eu sincer cred ca el a facut-o doar pentru ca avea nevoie de un prieten, amic oarecare.(si crede-ma ca stiu ce spun) ideea este urmatoarea: aminteste-ti ce ati vorbit revezi conversatiile si gandeste-te la comportamentul lui. daca tu crezi ca te-a placut/iubit cu adevarat atunci probabil ar mai putea sa faci ceva(poti sa-i trimiti un mesaj gen: Vreau sa vorbim. Trebuie sa-ti explic unele lucruri. Am acest drept.) eu nu am cum sa te sfatuiesc cine stie cum...nu cunosc povestea si nici pe voi, nu cunosc sentimentele tale si ceea ce a facut si spus el. oricum, succes

| darnme a răspuns (pentru DeatHPupp3t):

Multumesc tuturor pentru sfaturi! Cred ca este asa cum ai spus tu, avea nevoie de un prieten si eu mi-am facut sperante degeaba...nu am sa fac pe disperata, nu vreau sa il sperii doamne ferestelaughing, am sa incerc sa il evit si sa il uit pana incepe scoala.probabil totul a fost in imaginatia mea. chestia naspa e ca el e colegul meu straight face

| DeatHPupp3t a răspuns (pentru darnme):

In acest caz...tu trebuie sa treci peste. daca tu nu te convingi ca nu merita efortul si el nu te merita pe tine...tot ce spun ceilalti nu are importanta. vezi exact si dupa daca tu crezi ca totul este in zadar si a fost intr-adevar de fatada, te vei simti mai bine si faza ca iti este coleg va parea total insignifianta pe langa ceea ce vrezi/vei crede. oricum succes si sper sa fii binehappy

5 răspunsuri:
| 3TeoDora3 a răspuns:

Uite,stii cum sunt majoritatea baietilor.Azi vorbesc cu tine, maine nu. Poimanine nu te baga in seama.Insa tu il cunosti mai bine.Ascultati interiorul. Daca tu crezi ca nu e potrivit pentru tine tine capul sus si mergi mai departe.

| AaLexS a răspuns:

Dragostea nu se forteaza sad.
Nu are cum sa se indragosteasca nebuneste de tine asa dintr-o data straight face. Incearca sa mai vorbesti cu el dar ai grija sa nu il disperi, sa nu pari disperata laughing.

| LollA345 a răspuns:

Poi prin acelasi lucru am trecut si eu dar uh poti sa te interesezi de ce ii place lui adica cum ii place sa se imbrace rap obisnuit chestii din astea si sa iei si uh putin din caracterul sau adica sa dai impresia k te potrivesti cu el pentru ca aveti aceleasi lucruri in comun si chestii din astea... FUNDAA?