| anonim_4396 a întrebat:

Vara asta am fost intr'o excursie de 3 zile.In ambele nopti am fost cu un baiat...ne'am sarutat...chesti .In a doua seara el mi-a cerut sa facem sex.Io pentru ca ma respect pe mine normal ca i'am zis nu.Si ne'am certat. Dupa 4 zile de la excursie el s-a intors la mine si pentru ca tin la el ne'am impacat. Dar dupa 5 zile iar s-a certat cu mine.Acum cineva mi-a zis ca mereu il vede k se plimba pe strada mea...pe la casa mea. Ce sa mai inteleg?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca vrea doar sex de la tine, incurajat de faptul ca ai trecut rapid la intimitati. Ma gandesc ca pentru ajunge la sarutari si chestii trebuie sa aveti macar cateva saptamani de relatie, o luna-doua, nu asa din cer. E normal sa vrea mai mult la fel, ca doar a fost incurajat.
Daca tu chiar tii la el, incearca sa construiesti o relatie cu el: iesiti in parc, la un suc, discutati, faceti schimb de carti si apoi vorbiti despreele, povestiti-va visurile, sperantele, cunoasteti-ve. Dupa vreo doua saptamani tineti-va de mana, dupa alte doua saptamani treceti la ceva pupici dar nu prea fierbinti si tot asa. Incet, incet se va instala intimitatea, o sa va cunoasteti si o sa va simtiti bine impreuna si atunci lucrurile pot evolua spre sarutari si alte chestii.

8 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Ai facut un lucru bun ca ai zis NU. Au trecut doar 2 nopti si deja el doreste sa faceti sex...este absurd. Daca treceau macar 2 saptamani de cand v-ati cunoscut. El doreste doar sex... daca tie nu iti plac baietii care doresc doar sex, renunti la el. Inteleg ca tii la el, si nu poti renunta, dar cred ca iti dai seama ca tot timpul cand doreste sex tu zici nu si o sa continuati asa...si nu va fi cinstit pentru amandoi. De exemplu daca el dorea sa faci ceva pentru el, ceva marunt, iar tu ii ziceai nu pentru ca nu e genul tau, nu era necesar sa renunti la el... dintr-o cauza marunta. Dar daca el doreste sex si tu nu vrei mai bine renunti la el. De fapt faci ce iti spune inima. Daca el se plimba pe la casa ta, inseamna ca te place. Trebuie sa il faci si pe el sa inteleaga. Spune-i sa se puna in locul tau. Adica: tu sa vrei sa faci sex si el sa nu vrea. ce ar face el in aceasta situatie. Sunt sigura ca el ti-ar zice ca ar face oricum sex, dar explica-i cum el nu ar putea sa faca sex, cum nu ar vrea.si asa poate ar intelege. Daca el te forteaza, adica ca nu intelege ca nu vrei sa faceti sex, inseamna ca nu te place indeajuns ca sa te inteleaga. Faci ce iti zice inima!

Janina
| Janina a răspuns:

Daca te respecti cu adevart rupe orice relatie cu acel baiat... ti-a aratat inca de la inceput ca sentimentele lui pentru tine nu sunt sincere, asa ca te sfatuiesc sa il ocolesti!

| alin88 a răspuns:

I-auzi? Sex in a doua seara? rolling on the floor Da-i verdewinking

| seriFos a răspuns:

Si bineinteles v-ati despartit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai a vrut sa faca sex cu tine si cand l-ai refuzat l-ai facut sa se rusineze sau a avut un sentiment asemanator, i-ai ranit orgoliul si de aceea acum face asa ca sa se razbune. Sa nu se mai simpta ca un fraier si cred ca vrea sa te faca sa te razgandesti intr-un fel sau altul sa faci sex cu el. Stai departe de el ca oamenii ca el nu sunt sanatosi la cap cand e vorba de relatii cu fetele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te obosi sa intelegi... banuiesc ca ti'ai dat seama ce vrea de la tinetongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine

| deniii a răspuns:

Cred ca nici tu nici baiatu` nu stiti ce vreti de fapt :p. Daca tia cerut sa faci sex cu el inseamna ca doar asta vrea de la tine sau poate ca tea pus la incercare... poate te place... ar trebui sa vorbesti cu el despre ceea ce simte el si apoi sa ii spui ceea ce simti si tu...

Pupaceala :*!