| Loryoficial a întrebat:

Vatzi indragostit vreodata de o profesoara?laughing stiu ca e o intrebare proasta, dar asa de curiozitate...vatzi indragostit de o profesoaara?

Răspuns Câştigător
| kryssty8 a răspuns:

Da mah

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

De proful de istorie de anul trecut.De fapt toate fetele eram indragostite de ellaughingInvatam la istorie pe rupte, dovada ca s-au dus 20 din 24 de fete la olipiada mai multe ca de la Filologie. Tipul arata chiar bine.Sa fi avut maxim 27 de ani, necasatorit, inalt, brunet, cu ochii verzi, mereu la patru ace.Cu siguranta si-a gresit cariera.Pe el scria "future Voicu"day dreaming

| Bacemi a răspuns:

E mult sa ii spunem dragoste. Nu exagera. Poate fi o pasiune pentru o profesoara anume. Dar mai degraba apreciere, nicidecum dragoste. E prea mult spus. E doar faptul ca iti place persoana respectiva datorita felului in care se comporta. Si poate uneori faptul ca si arata bine te face sa vezi in ea o idila. Si incepi sa visezi romante. Am simtit si eu cate o apreciere pentru cate o profesoara de-a lungul anilor. Dar nicidecum dragoste. Doar simpatie.

| Libelle a răspuns:

Am avut o indragosteala...de-un anstraight face
facusem o pasiune pentru un prof dar odata cu vacanta s-a dus. mi-a trecut.
nu stiu acum ce vedeam la el. dar stiu ca eram obsedata...
regret ca am stat un an si ma jeleam dupa el... ce sa zic.nasol sentimentu`.
incepe sa ti se para la un moment dat ca si profului ii place de tine, dar de fapt confunzi lucrurile(bine profesoara la tine), si de-abia apoi realizezi ca asta e imosibil.
in timpul ala puteam sa capat incredere in mine, sa invat mai bine sa eu stiu... orice dar nu sa visez cai verzi pe pereti, si sa sufar cand il vedeam cu prietenasa...
dar bine ca am trecut si de faza aia, nu mai fac gresealaa asta, niciodata.

| JustMe a răspuns:

Eu sunt fata, si nu m-am indragostit niciodata de un profesorlaughing

| Vizitiul a răspuns:

Profesorii iti sunt parinti pe bancile scolii. Adevaratii parintii ii gasesti acasa. Cum te-ai putea indragostii de un parinte? Cred ca trebuie sa fii un alienat pentru a te gandii la asa ceva, nu mai vorbesc de punerea in practica.

| marrr a răspuns:

laughing) Nu, dar asta seara am visat ca ma indragosteam de profu' de bio(desi am profesoara)laughing.

| Helvete a răspuns:

Nu chiar 'indragostit', ci mai degraba 'admirat foarte mult'. Mi s-a intamplat de 2 ori.

| AdelinaC a răspuns:

Nu. Urasc profesorii.Cum sa ma indragostesc de o persoana pe care o urasc?

| Anna98Anna a răspuns:

M-am indragostit odata de un profesor. Dar numai cateva zile mi-a placut de ellaughing

| Andru1996 a răspuns:

Pai ce pot sa spun...profesoara de muzica arata d 10 stele dar nu orkm daca nu esti la facultate si profesoara nu e tanara slabe sanse o sa ai cu ea:d

| Deyutza a răspuns:

Eo in nici un caz! Dar un prieten de-al meu DA! de profa de bio, e drazuta si tanara; de fapt toti baietii sunt indragostiti de ea! Da anul asta v-a pleca si va veni prof! Tzeapa! laughing

| MidnightLady a răspuns:

Da, m-am indragostit de profu` de romana. Si spre norocul meu, si el de mine, astfel incat nu m-a trecut clasa pana nu am invatat sa folosesc cratima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dahee hee. De fapt, m-am indragostit de un profesor da` mi-a trecut :-J
A durat o saptamana ``dragostea`` asta pentru profesor laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dalaughing. De un prof. Si acum il adorbatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simpatii au existat dintotdeauna în relaţia elev-profesor; mai mult de atât nu ar fi etic. Dar barierele acestea nu au stat niciodată în calea fericirii oamenilor; o colegă a mamei mele s-a măritat cu profesorul ei după ce a terminat liceul. Erau fericiţi.
Nu mi se pare o întrebare stupidă. E mai bine să discuţi despre asta decât să îţi imaginezi tot felul de lucruri.
Dacă simpatizezi vreun profesor/vreo profesoară la un moment dat, ai fi inconştient şi naiv să acţionezi asupra sentimentelor. Dar decât să cazi în vreo depresie, mai bine iei partea bună din asta şi anume, să te motiveze să înveţi la materia respectivă :p