| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a întrebat:

Vi s-a facut vreodata vreo nedreptate?

3 răspunsuri:
| Brittanie a răspuns:

Buna.Lumea asta este o nedreptate! Salariile mici, alimentele scumpe. iar cei saraci si pensionarii rabd de mancare doar pentru ca cineva din guvern se trezeste sa isi cumpere costume sau genti si rochii de firma.Pa,pa

| DorothyAnn a răspuns:

Da, de cand sunt in clasa a cincea: ca sa ajung sa fiu repartizata in clasa cu cei mai buni am invatat foarte bine in primara si vara am invatat si matreia de clasa a cincea la matematica numai sa suport nivelul clasei. am intrat in clasa respectiva pe merit, dar a mai intrat si o fata de la o alta scoala fiica de profesori. eu invatam o gramada, iar ea mergea la shoping cu mamica ei, deci nu parea o adversara, si m-am bazat putin pe asta, si toti colegii recunosteau ca sunt mai buna decat ea. dar supriza mea a fost cand am incepus sa iau niste note patetice numai pe niste greselute amarate iar ea nu spunea mai nimic si lua 10 cu felicitari. s-a sarsit anul, eu eram traumatizata si cu media mai mica decat a ei, dar in urmatorii doi ani am stralucit in adevaratul sens al cuvantului si am luat media 10 si 9.97, mai mari decat ale fetei de profi. acum suntem in clasa a opta si eu ma zbat intre viata si moarte sa iau macar un 9 la mate, dar pentru niste greselute imi pune 8. ea a luat un 8 iar taicasu a vent si i-a spus profei cateva si i-a modificat nota in 10. pe urma a luat in teze niste note umflate pe niste foi goale iar eu ma chinui sa iau 9. la mate am facut teza de 10 dar mi-a pus 9, la fel si la romana iar pe ia o iau profii si vorbesc cu ea in pauza! dar asa e viata, daca nu te potrivesti cu unii, asta e. ea a avut noroc de parinti, eu nu, ca ai mei nu sunt mai smecherii ca ai ei, sunt doar mult mai inteligenti, doar ca au gresit meseria, iar eu platesc cu varf si indesat pentru asta...dar nu ii judec, macar au facut o facultate si pot sustine financiar familia, dar daca eu nu intru la liceu bun din cauza mediei, nu voi reusi nici cu tot creierasul meu frant in doua si inima mea zdrobita de nedreptatile profesorilor indragostiti de bani!

| bossu1175 a răspuns:

Ho, hooo...de cate ori... nici nu mai zic