| Korb a întrebat:

Razbunarea,nu e buna.dar e dulce, nu am dreptate? voi v-ati razbunat pe cineva pentru ca v-a facut o nedreptate?

Răspuns Câştigător
| Geooorgianaaa a răspuns:

Razbunarea e arma prostului, dar mai prost e ala care nu se razbuna.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai dreptate...m-am razbunat de mai multe ori dar am facut-o in in felul meu

| positivity a răspuns:

Ei bine, da, poate răzbunarea e dulce, însă doar atât! Eu una consider că a te răzbuna nu este o opțiune.
Azi te răzbuni tu pe acea persoană, mâine se răzbună el pe tine, și tot așa. Veți rămâne într-o permanentă răzbunare inutilă!

| Korb explică (pentru positivity):

Daca ti-a facut un mare rau..cred ca si tu ai simti la fel dorinta de razbunare!

| DianaDiaa a răspuns:

E cu dus si intors intelegi? Se spune ca nu e buna si chiar nu e, dar cum poti face sa nu mai simt asta? E dulce dar, numai o secunda. Eu una nu ma simt bine dupa...