| MiReLa_3183 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata ceva ciudat... fenomene supranaturale...ati vazut vreodaa vreo fantoma( ceva de genu )? Daca da v-as ruga sa-mi >povestitibig grin

Răspuns Câştigător
| Диана a răspuns:

Hey. Mie mi s-a intamplat ceva ciudat de genu' asta. Am mers intr-o seara intr-un cimitirlaughing si am facut niste poze. Nu eram nimic ciudat la ele, la prima vedere. Dar peste vreo saptamana, cand m-am uitat la ele erau niste sfere luminoase in poze... Nu stiu daca erau spirite laughing sau doar niste lumini, dar oricum, nu erau in poze cand m-am uitat pentru prima data straight face

8 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Nu, si nici nu vreau :-ss

| Sἶrenἶa a răspuns:

Am mai vazut o intrebare de genul acesta :Xx si o sa raspund la fel cum am raspuns si la cealaltalaughing) pai.nu stiu daca asta e ceva supranatural, dar kateodata am senzatii clare de `deja vu` tongueP si.chiar mi-as dori putin sa vad o fantoma laughing) love struckx

| Yoanna_4969 a răspuns:

Daa, de multe orihappy Acum cateva luni aveam vise in fiecare noapte. Ceea ce era ciudat era ca a doua zi se intampla ceva cu legatura la acel lucru (am visat ca mi-am rupt mana iar a doua zi m-am zgariat f. tare >> ca vorbeam cu un baiat pe care il placeam mult iar a doua zi m'a intrebat ce fac, etc) Fantome? Nu am vazut niciodata, dar mi s-a intamplat odata ceva amuzant.laughingEra iarna si eram cu o prietena la mine acasa. Ei ii placeau [si inca ii plac] filmele de groaza. Eram mult mai mica. Eu stau la casa si intr'o seara am ramas singure. Se auzeau niste bocanituri de jos [stau la etaj] O data, de 2 ori, dar a 3-a oara am luat'o la sanatoasa. Am uitat si de haine si de tot si am zbughit'o in shlapi pana la ea acasa. Ne'am uitat in spate si am vazut o umbra pe hol. Casa a ramas descuiata iar noi am ajuns pline de zapada. Apoi ne'am dat seama ca zgomotul pe care il auzeam era zapada care cadea de pe acoperis, iar umbra era dulapul de hainelaughing Ne'am ales si cu o raceala.
In rest, nimic neobisnuithappy

| EmySweety a răspuns:

Pentru inceput vreau sa spun ca eu nu prea cred in chistii de genul: pisica neagra, sare varsata etc.
Inafara de senzatiile de ' deja vu' din ce in ce mai ciudate[thinking] m'i s-a mai intamplat o chestie DESTUL de. stranie ca sa zic asa. Acum. 2 ani aproape am avut o perioada de aproximativ 3 saptamani in care nu era zi sa nu m-i se zbata ochiul extrem de tare... deja credeam ca am o problema sau ceva de genul.

Nu am dat importanta. insa dupa vr-o. 2 saptamani tatal meu a trebuit internat. dupa 2 luni decedand. A fost ceva foarte ciudat, nu stiu daca a fost doar o coincidenta ca nefericitul incident s-a intamplat dupa saptamanile in care m-i s-a zbatut ochiul.

De atunci. nu cred in nici o chestie decat. in aceasta"zicala" cu ochiul. [thinking]

| Anndreeaaaaaa a răspuns:

Da.
intr-o seara cand ma pusesem in pat am auzit o voce care se auzea dinspre capatul patului care imi strica numele, ma uit nimicstraight face dupa am inceput sa tremur asa de tare incat nu ma puteam opri si auzeam sirene de politie doar intr-o ureche... dupa o vad pe mama ca vine in camera si eu nu aveam voce, pur si simplu nu ii puteam cere ajutorul si dupa m-am ridicat din pat si nu s-a mai intamplat nimic, in fine, am apelat si eu la una care se ocupa cu d'astea si a zis ca atunci cand auzeam cand tremuram si auzeam sirenele era ceva ce se sbatea in afara scutului meu spiritualstraight face
in fineasta a fost una
si urmatoarea care s-a intamplat ffff curand a fost cand am facut o vizita intr-o fabrica parasita si ffff veche. dupa cate stiu era o ferma pe vremea lui ceausescu
si eram cu 2 fete cand am intrat eu si ink una dintre fete am vazut un baiat mik cam de vreo 6 ani.
dar ce am zis, poate joaca tenis acolo [asta a fost fff scurt pe moment]
avea pantalonii galbeni, tricou rosu, sapca rosie si daca nu ma insel si ochelari.
si dupa am plecat la etajul casei unde lucrau oameni pe vremuri la birou, cele 2 fete cu care eram se dusesera intr-o camera alaturata, si de acolo se vedea perfect terenul de tenis, si de acolo a iesit un copil mik cum v-am zis, am stat si m-am uitat la el aproximativ 10 secunde, si el se uitam la mine si dupa am plecat sa le chem pe fete sa vada si ele, cand am ajuns toate nimic, ma saturasem, si am plecat cu fetele sa vad cine dracu joaca tenis, si acolo erau 2 tipi de aproximativ 18-19 ani...nici vorba de copil mik cu tricou rosu si pantaloni galbeni.

| misskitty a răspuns:

Am trait niste experiente, nu pot sa spun ca erau chiar supra naturale, dar oricum ciudat. mi s-a intimplat fenomenul de deja -vu.intr-o toamna am fost la o cununie la o colega, si plimbindu-ne prin zona am avut impresia foarte reala ca eu mai fusesem acolo, desi era prima oara cind mergeam acolo, imi erau cunoscute locurile.si a doua intimplare ciudata-eram singura in camera de internat si m-am trezit foarte speriata ca ceva ca opisica merge pe patura cu care eram acoperita.am paralizat de spaima nu stiu cit, 2-3 minute si incet-incet mi-am revenit.nu stiu daca daca a fost vis dar mie mi s-a parut atit de real.si intr-o zi am vazut 3 pisici negre si m-am certat cu prietenul.cind mi se bate ochiul sting, sigur ne certam.si in general am o stare de neliniste cind mi se va intimpla ceva rau. fantome sper sa nu vad vreodata. dar ceva fenomene paranormale cred ca se intimpla, dar nu le putem percepe noi

| eu.;] a răspuns:

Da, si crede-ma ca nu mai vreau.eram l; a manastire intr-o seara, adica pe la 1big grin si eu m-am dus cu varumeo sa cumparam lumanari... si dintr-o data am auzit niste zgomote...
am crezut ca e ceva pisica. dar nu.cand ne-am dus inapoi la locuri, am vazut,. era o fata de 16 ani, care statea chiar langa noi.
era posedata.straight facesi au luat-o ceva baieti care o duceau pe sus la preot, si preotul a spus ceva rugaciuni si i-a aratat crucea,, etc, adica a facut o exorcizare.si nu stiu, nu am stat pana la sfarsit, ne-au luat mamele si am plecat acasastraight face:-s nu mai vreau sa vad asa ceva.
funda?big grin si p. s/. am trAit aceasta experienta.si nu mai vreau straight facenu am dormit toata noaptea.

| Dragutza23 a răspuns:

In ziua de Paste am mers cu mama la morminte, vazusem ceva alb ca nori mai deschi miscadu-se de la morminte si cum vroiam sa mergem la ultimul mormant am trecut pe langa toate si toate acolo la aerul ala toate la unloc formau doua cuvinte "surorile tatalui sa moara "si au murit. ciudat, nu?