| Dina a întrebat:

Vi s-a intimplat sa aveti alaturi persoana draga, poate chiar si un prieten(ma refer la prieten dar nu la a doua jumatate), care la un moment dat sa va tradeze? Sau sa aveti impresia ca nu mai existati pentru el? Vi s-a intimplat ca aceasta persoana sa fie foarte draga, sa tineti la ea mai mult ca la orice, si nici sa va vina a crede ca e capabila sa va tradeze, sau sa va dezamageasca cu alt ceva? De ce e totul bine si la un moment dat parca cade cerul in cap? De ce se intimpla ceea ce parca nici nu-ti vine a crede ca se v-a intimpla? Si oare fetelor aveti prieteni(nu ca iubiti dar prieteni)baieti cu care v-ati impacat de citiva ani si inca mai sunteti prieteni? Oare cu un baiat prieten puteti discuta mai deschis ca cu o fata?

Ultimele doua intrebari sunt pentru fete.

Răspuns Câştigător
| adisuper a răspuns:

Da,din pacate, tradarile sunt la ordinea zilelor.Valorile morale sunt in cadere libera intr-o lume unde este promovata incultura.Acest sentiment toti l-am trait macar o data
La intrebarile pentru fete nu ma bag(totusi pot spune din experienta mea de baiat ca am 2 prietene foarte bune care vorbesc cu mine absolut orice)

| Dina explică (pentru adisuper):

Adisuper-din curiozitate o sa pun intrebarea:acele 2 prietene nu se invidiaza una pe alta din cauza ca au acelasi prieten?

| adisuper a răspuns (pentru Dina):

De ce sar invidia? Cand zic prietene inteleg prietene bune nu altceva.Sunt sigur ca si tu ai prieteni comuni cu prietenele tale.

| Dina explică (pentru adisuper):

De fapt nu am deloc prieteni, si daca sa recitesti intrebarea mea v-ei observa de ce.

| adisuper a răspuns (pentru Dina):

Ai zis ca te-au tradat, dar nu cred ca toti, cum nu cred ca exista om fara prieteni.

| Dina explică (pentru adisuper):

Pentru mine prietenii sunt oameni care...care ma inteleg intrutotul,care imi dau sfaturi,care mai pe scurt sunt ideali(sa nu zici ca nu exista asa prieteni), deci eu am gasit asa prieten, dar parca simt ca ceva nu mai este cum era.Deci si asa aveam putini prieteni, acum nu mai stiu cu e am ramas...

| Dina explică (pentru adisuper):

Stiu ca par egoista,dar nu pot accepta oamenii cu care pur si simplu ma impac ca niste prieteni,luind in consideratie faptul ca ai zis ca nu exista om fara prieteni,poate am oameni cu care ma impac, nu zic, dar din pacate nu-i pot numi ca pe niste prieteni.

| adisuper a răspuns (pentru Dina):

Ai dreptate, ceri cam multe de la oameni(nu vreau sa par rautacios)nu gasesti asa prieteni pe toate drumurile.De la un timp imi este tot mai greu sa am incredere absoluta in cineva(daca pana si "prietenul" care il cunosteam de 8 ani ma tradat...)

| Dina explică (pentru adisuper):

Da,de fapt asta era si scopul intrebarii mele fiind ca eu nu inteleg de ce tradeaza, cum le este asa de usor sa tradeze intr-o clipa, stiind ca te-au cunoscut de ceva ANI? Credeam ca nu toti sunt tradati de prieteni scumpi dar...

| adisuper a răspuns (pentru Dina):

Uni oameni ar face absolut ORICE ca sa scape ei "scopul scuza mijloacele".Nu conteaza ca pentru asta trebuie sa isi tradeze prieteni.Acum depinde si in ce fel ai fost tradata.
p.s. daca vrei sa vorbim "live" poti da add. la id meu ( adrian_stefan93 )

| Dina explică (pentru adisuper):

Am facut pauza la mai multe subiecte scrise in ultimul raspuns de tine.Dar prietenii cu adevarat dragi nu ar compara prietenii cu faptul ca au sansa de a scapa.Si eu simt tradarea nu atunci cind o vad cu ochii mei, ci prin fapte aproape ascunse, dupa care se vede o fata absolut nevinovata...

| adisuper a răspuns (pentru Dina):

Si esti absolut sigura ca nu ai inteles gresit?

| Dina explică (pentru adisuper):

Nu sunt nici sigura,si nici absolut sigura dar nu mai pot intelege:cum tine o relatie de prietenie toata viata?(sunt cazuri, putine, da)

| Dina explică (pentru Dina):

Daca id pe mess imi pare rau dar nu am yahoo messenger.(

| adisuper a răspuns (pentru Dina):

Ce folosesti? Daca folosesti skipe spune ca am si id de skipe.

| Dina explică (pentru adisuper):

Da skype, id meu este dburdujan