| Дин a întrebat:

Sunt cl. a 9 -a si am in clasa sa zicem o prietena pe care o simpatizez prietenim de jumate de an si este unica fata cu care pot discuta despre lucruri legate de dragoste/sex, am inceput sa-mi placa si sa discut cu ea mai des, a fost un moment cand i-am spus ce simt pentru ea ca-mi place si am intrebat-o daca ma place si ea. Aa rs ca ma place ca prieten si ca o sustin vb cu ea despre lucruri cu care numai discuta cu nimeni. Dar sa ma placa in sens de a simpatiza nimic. Suntem cunoscuti din cl a 4 dar am inceput sa prietenim abia intra a 9 - a. I-am propus sa fim ceva mai mult de prieteni dar a respins acum deja isi cauta a doua jumatate dar fara succes, si o sustin o ajut in asta, o incurajez... Intrebarea este oare posibil ca ea sa ma placa candva pana in cl a 12 sau n-are importa macar sa simta ceva sentimente fata de mine? E simpatica si-mi pare rau ca nu si-a gasit acea persoana potrivita. P-ca daca siar fi gasit-o cred ca nu i-as mai trage atentia asa de mult. Ea ii mai mare cu 1 an, si dupa cate am inteles ii plac baietii mai mari

Răspuns Câştigător
| maria6 a răspuns:

Fii alaturi de ea in continuare. Nu se stie niciodata cand sentimentele de amicitie se pot transorma...

1 răspuns:
| Дин explică:

Da da nu cred p-ca ei ii plac baietii mai mari mai invirsta cu cativa ani