| Stefanx56 a întrebat:

Vi se pare ca dacă ii spun mamei prietenei mele care e mai in varsta ca mine cu vreo 23-24 de ani "Pa " când plec e lipsa de respect?

Răspuns Câştigător
| Anonima163333 a răspuns:

Da,mi se pare lipsa de respect.La revedere este cel mai potrivit pentru o doamna!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, o persoana mai in varsta o saluti cu buna ziua sau macar un la revedere, in cazul tau merge si sarutmana foarte bine...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e lipsa de respect, pana la urma urmei e mama iubitei nu tanti de la buticul blocului.

| DeathOfDreams a răspuns:

Da, cam da.
Mie mi se pare ciudat și să le spun profilor de laborator de la facultate, care majoritatea sunt aproape de-o vârstă cu mine, "ciao" sau "pa" sau orice pe nume. Mereu spun "la revedere",

| Mrfear a răspuns:

In cazul in care sunteti mai apropiati, nu as spune.

| Cqarina a răspuns:

Depinde si cat de apropiati sunteti, dar daca nu sunteti logoditi/casatoriti cel mai bine e sa ii spui "la revedere" sau "sarutmana"

| Stefanx56 explică (pentru Cqarina):

Nici una din ele... iubiți de un an

| GalacticOtter a răspuns:

Depinde cat sunteti de apropiați...eu as zice ca ar fi mai potrivit un "La revedere"