| anonim_4396 a întrebat:

Vineri m-am certat cu colega mea de banca, a inceput sa se schimbe, sa devina ceea ce nu este.
Am dat comanda la ea din catalogul avon si mi-a adus comanda vineri dimineata, iar eu nu am venit la prima ora pentru ca aveam sport si stiam ca stam in clasa, ca nu vine proful.
Cand am venit la scoala am vazut ca imi erau pusepe banca tot ce cumparasem, sampon, gel de dus, crema depilatoare, farduri mai multe.
Colegii pentru ca nu au facut sportul au ramas in clasa si normal ca mi-au vazut tot ce aveam acolo si au incercat alea.
Iar eu i-am zis ca nu putea sa ma astepte putin pana veneam eu si mi le dadea sau sa le mai tina la ea in ghiozdan,, au vazut si baietii ce cumparasem, mi-a fost asa rusine..lucrurile astea trebuiau sa ramana intre noi, ca fete. normal ca m-am suparat pe ea.
Iar astazi la scoala imi spune ca ce era asa grav ca mi-a pus alea pe bancastraight face
Cum sa-i spun ca a gresit si de aia nu vreau sa mai vorbesc cu ea, si ca s-a schimbat numai suntem asa bune prietene cum eram in clasa a 9- a si a 10-a, a inceput sa stea si sa vorbeasca cu fetele fitoase din clasa...

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca e genul de fata orgolioasa nu iti va recunoaste niciodata ca a gresit, mai bine indeparteaza-te de ea

| IsabelaIssa a răspuns:

Daca se schimba atunci las-o in pace. In afara de faptul ca ti-a fost rusine ca ti-au vazut colegii produsele, ele trebuiau sa fie sigilate, deci odata ce erau desfacute si incercate de altii trebuia sa i le refuzi si sa si le tina pentru ea. Eu asa am facut cand mi s-a intamplat asta. Daca nu intelege unde greseste atunci nu iti mai pierde timpul cu ea. Cauta pe cineva compatibil cu tine pentru ca nu oricine iti e prieten.

| positivity a răspuns:

Îmi amintești de prietenia pe care o am eu cu o fată. Cele mai bune prietene din clasa a I -a, până acum, însă ea începe treptat să se îndepărteze de mine din ce în ce mai mult, din cauza prietenului său.
Faza este că prietena ta nu mai este persoana pe care o știai înainte. Crede că face totul corect, însă pe tine te rănește cu faptele sale dar nu-i pasă.
Tu ar trebui să renunți la tot ceea ce înseamnă sentimente față de ea, să uiți că ați fost prietene, să te comporți de parcă ați fi colege şi doar atât.
Ştiu că acest lucru este foarte greu, însă trebuie să-l faci. Să înțeleagă că tu nu ești păpușa ei, şi că eşti gata să renunți la această prietenie dacă ea se mai comportă astfel.
Oricum, nu te aştepta de la ea să-ţi ceară scuze. Se vede clar că nu are de gând să facă asta!