| Otto2014 a întrebat:

Voi aveti imaginatia bogata? Eu cred ca da.
Imi imaginez lucruri imbosibile,cum ar fi teleportatul, viitorul peste 1.000 ani.Pot chiar sa-mi imaginez scenarii, si sa citesc sau sa scriu ceva.Imi pare chiar real,ce imi imaginez, ca o a doua viata.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ma gandesc sa o vand sa ma imbogatesc, dar am imaginatie multa cand vine vorba de banii

| T0T a răspuns:

Încearcă să scrii să vezi ce iese. Nu știu cât de bogată e imaginația mea dar aș vrea să scriu un roman când nu voi mai avea atâtea lucruri pe cap și când timpul îmi va permite.

| Otto2014 explică (pentru T0T):

O sa incerc si asta.Multumesc de sugestie.Probabil o sa scriu cum vad eu viitorul peste 1.000 ani

| J0B0MAT a răspuns:

Da, si eu am o imaginatie bogata.Dar nu intr-atat incat sa scriu ceva. Daca tie iti place sa scrii ar trebui sa exersezi mai mult si sa iti perfectionezi talentul.

| SebylVane1890 a răspuns:

Destul de des imi pare rau ca am imaginatia asa bogata.E un avantaj mare, intr-adevar, dar cateodata e cea mai mare bataie de cap.Cand sti ca dintr-o sala de 30 de persoane sau mai mult, tu esti singura care vede anumite chestii, sau esti singura aeriana care se gandeste 'cum ar fi daca...' e un gram de uimire si de oboseala. Uimire la cat de orbi sunt unii...Si da, ca orice adolescent, imaginatia mea imi cam fura din orele de somn, mai mult decat ar trebui.Sunt unele momente in care as prefera sa fiu mai inchisa la minte, incat sa nu am atatea ganduri alergandu-mi prin cap 90% din timphappy

| Efemerida a răspuns:

Si eu am imaginatia excesiv de bogata. Si eu scriu. M-am apucat de un roman si am in gand si un al doilea. Chiar ar trebui sa-ti exersezi talentul si sa scrii un roman. Ai putea scrie unul SF sau fantasy.