| PunkyA a întrebat:

Voi cati bani de buzunar primiti pe zi/saptamana?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In jur de 10 lei pe saptamana. Stiu ca este destul de putin, dar ma multumesc cu ei. happy

24 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Bună. Sunt în clasa a VI - a şi primesc 10 lei pe zi, asta înseamnă 50 lei pe lună. Nu cheltuiesc 10 lei într`o zi, ci doar 2. 40, pentru mijloacele de transport. Tata îmi lasă, chiar dacă`i zic că nu`mi trebuie şi aşa strâng banii... Iar sâmbăta, când mă duc la mall şi văd ceva frumos, tata e scutit de cheltuieli...

| Cσσкiє a răspuns:

Saptamana, pardon.

| baru a răspuns:

Noi nu primim nici un ban Noi facem rost prin diverse metode

| Hmmmm a răspuns:

Eu nu primesc bani d buzunar deoarece am deja propriul salariu. p vremea cand inca mai primeam bani d buzunar(nu mai prmesc bani d buzunar d 2 luni)primeam cat ceaream.nu am stat sa astept sa imi puna mama sau tata in fecare zi o suma fixa p masa ci mereu am cerut.au fost zile in care am primit mai mult si imi ajngea p mai multe zile si atunci nu ma ceream...acum cheltuiesc in jur d 5 lei p zi.

| HBK a răspuns:

De fel sunt sceptic.Depinde cat am pus deoparte zilele trecute.

| daii a răspuns:

Nu pot sa spun ca primesc in fiecare zi.sau in fiecare saptamana.La mine nu e o regula.Cand am nevoie de bani cer si gatathinking cand nu am nevoie.nu cerhappy

by daiiwinking

| OanaG a răspuns:

In jur de 40 de lei pe saptamana big grin

| PuяpℓeMusic a răspuns:

3-4 lei pe zi.

| Pisiii :x a răspuns:

4-5 lei pe zi. E crizaaaa laughing
Vorba lui Acadea de Ciocolata : Ma multumesc si cu astia decat delocwinking

| bombonik31 a răspuns:

50 lei pe saptamana si la sf lunii alti 100 de lei ca sa imi iau haine(nu in fiecare luna). vara primesc 35 € pe saptamana(ma duc in it) si din astia imi iau si haine(cred ca e suficient si nu indraznesc sa mai cer si bani pentru haine, oricum merg de vreo 2 ori pe luna cu mama la cumparaturi) nu imi dau mai mult ca mama spune ca ma invat cu bani si cand nu are...laughing))eu nu imi primesc alocatiasado iau in it ca imi dau mai mult acolo si parintii considera ca imi dau suficienti bani si nu e nevoie sa imi dea si alocatia(la fel cred si eu) tu cat primesti?

| Fury a răspuns:

2 lei pe zi pentru mancarelaughing nu glumesc iar intr-o sapt strang 10 lei si intr-o luna strang 80 lei(cu tot cu alocatie) si imi iau singura unele haine ca nah, e criza

| Fury a răspuns:

De ce s-a postat de doua ori rasp ca eu nu l-am pus de doua orithinking

| danaalexa a răspuns:

Nu primesclaughing. pentru ca imi iau parintii tot ce vreau si daca le cer imi dau oricat vreau da nu primesc asa pe zithinking

| alexaalexandra a răspuns:

3 lei pe zilaughing)
daca e crizaaa
astia sunt banii de pachet la scoalatongue

| Andreea`:) a răspuns:

Pai depinde nu primesc in fiecare zi. Dar cam 15 lei pe saptamana depinde. big grin

| gabitul a răspuns:

In timpul scolii 5 lei iar in vacanta cat cer atata primesc happy.

| eAlin a răspuns:

0 lei... nu am avut niciodata bani de buzunar... doar pentru. transport sau pachet crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

20 lei pe ai si 20 cand vin de la scoala... dar bani nu aduc fericirea niciodata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 lei pe zi pentru mancarelaughing nu glumesc iar intr-o saptamana strang 10 lei si intr-o luna strang 80 lei(cu tot cu alocatie) si imi iau singura unele haine ca nah, e criza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu primesc cam 10 lei pe zi si am 14 ani adica 50 lei pe saptamana si in vacanta 100-200 euro pe lunahappywinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt in clasa VII si iau cati vreau... iii sjoc la barbut in clasa voi

| mariusciocan a răspuns:

Nu am mai auzit de asa ceva de cel putin 4-5 ani de zile. muncesc de la 17 ani, si de atunci tot castig eu. rar poate am mai cerut 50 maxim.

| claudiu85 a răspuns:

15 lei sau mai mult depinde de cat am nevoie

| anyska11 a răspuns:

Pai 2 sau 3 lei/zi...e criza!