| Maduu_5819 a întrebat:

Voi ce credeti ca inseamna cuvantul dragoste? Ceva frumos, sau doar ceva trecator... Funda; x

Răspuns Câştigător
| PiTiK_6085 a răspuns:

Dragoste= Sentiment de afecţiune şi devotament faţă de cineva sau de ceva; iubire: amor; drag. Sentiment de afecţiune faţă de o persoană de sex opus.
Este ceva frumos dar poate fi si trecatoare aceasta dragoste.:*

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Dragostea e ceva frumos, dar trecator laughing

| Kiddadx a răspuns:

Un sentiment frumos si ciudat dar trecator.love struck funda?

| Miruncik a răspuns:

Dragostea este cel mai nobil sentiment trait de oameni. Prin dragoste inveti sa iubesti, sa respecti si sa traiesti. Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.Este poate singurul
sentiment pe care il poti descrie in 1000 de cuvinte sau nu il poti
descrie deloc.
Dragostea este tot ce avem,este singura modalitate in care ne putem ajuta unul pe celalalt. Dragostea nu este un simplu joc,pentru ca a iubi o ora este animalic, a iubi o zi este ceva omenesc, a iubi o viata este ceva ingeresc, dar a iubi o viata intreaga pe o singura fiinta este divin

| deny_9907 a răspuns:

E ceva frumos dar uneori trecator si ineori (in cele mai frumoase cazuri) vesnic