| Andruta a întrebat:

Voi ce ziceti Tupac mai traieste? Adica pana la urma urmei exista multe lucruri care dovedesc ca da.

Răspuns Câştigător
| RoXxy a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.si pe mine ma tot bantuie intrebarea asta si cred ca ma obsedeaza dejalaughingSper sa fie. Oricum ii prea de tot. exista prea multe motive sa credem asta.Pe langa faptul ca 2PAC purta mereu vesta-antiglont,dc sa fi facut atunci o exceptie?,nu a fost niciun martor(sa fim seriosi. dupa un mare meci de box sa nu fie fani care sa il urmareasca? hmmm cam bizar)si el a murit in Los Angeles(orasul in care primeste toata lumea mita, de la oameni simpli pana la politisti si avocati...)Si masina din care s-a tras nu a fost urmarita de politie, dar daca un amarat de magazin e jefuit in secunda 2 toata politia e dupa infractori(dc nu au facut asta si acum? mai ales ca Tupac era un om f cunoscut)Si de ce nu i s-au facut poje la spital? Si dc a fost incinerat la o zi dupa moarte? Nu e normal asa ceva.asta se face abia dupa cateva zile.In plus apare peste tot nr 7(asta poate sa fie o coincidenta)iar ora decesului e 3:04(3+4=7)MAi sunt multe chestii interesante, plus ca piesa "to live and dye in L.A."se crede ca a fost filmata dupa "moartea"rapperului pentru ca acesta purta o geaca si niste adidasi de firma care au aparut abia dupa ce a murit.Si dupa piesa in care isi prezicea moartea nu mai era "tupac"ci era "Makaveli"(de fapt se scrie Makiavelli dar toti stim ca 2pac scria totul asa cum dorea el)Unii spun ca el scria "makaveli"pentru a semana cu"make a live"...nu stiu e ciudat.Pe albumul scos dupa moartea sa el aparea pe o cruce rastignit ca Iisus(ar insemna o inviere? o revenire?).Si era normal sa scrie pe album"in memoria raposatului Tupac"ceva in genu', dar scrie"iese 2PAC, intra Makaveli". Mereu zicea 2PAC ca el vrea sa fie o legenda si asa e,atat munca sa,viata sa intortocheata, felul de a fi si a gandi, dar si moartea sa misterioasa il fac o legenda.In orice caz in jur de 89%dintre fanii lui cred ca el e inca in viata.Hai ca m-am intins deja prea multlaughingAs mai putea sa continui. Sper ca nu te-am plictisit

2 răspunsuri:
| RoXxy a răspuns:

PE site-ul asta predomina micuti care nu stiu cine e Tupac, deci nu astepta prea multe raspunsuri. Apropos ai ceva melodii de ale lui? Sa imi dai si miebig grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru RoXxy):

Do for love