| xInnaAlinaxD a întrebat:

Voi credeti in fantome si fenomene paranormale?
Mie odata mi s-a intamplat ceva oribil ce nu voi uita toata viata.
Deci, eram la bunici cu verisoara mea.eram in clasa a 6 a, pana atunci nu auzisem de fenomene paranormale sau ceva de genul. pur si simplu nu ma interesau. si eu dormeam cu varamea intr-o camera si bunicii mei in alta.era vreo 2:30-3 si in fata patului este un geam mare cu vedere spre curte: brusc amandoua vedeam o fata cu o roche alba si par lung negru care ne facea cu mana si fredona o melodie, eram ingrozite, eu am inceput sa plang iar varamea isi punea perna pe cap sa nu mai auda melodia aia, apoi am intrebat-o ce a vazut si mi-a zis ca era o fata care ii facea cu mana si canta apoi am descriso impreuna si am inceput sa fredonam aceeasi melodie, din acel moment cred in fenomene paranormale, si de fiecare dara cand ma culc si sunt in acea camera si e intuneric, si e o atmosfera infioratoare aud fata aceea fredonand cantecul ala...

Alta poveste: Tot la bunicii mei, tot cu varamea dormeam in casa in care locuia strabunicul meu care a murit, casa e in aceeasi curte cu a bunicii mele, e mai micuta are doar o camera mica, in fine, ne-am culcat si eu si varamea am avut cosmaruri diferite cu o femeie batrana imbracata in costum popular, intr-un cosmar de al meu ma plimbam prin satt cu varamea si am gasit pe jos un mp3 player, si nu avea baterie. am cumparat una si cand varamea ii punea bateria eu mergeam in acea casa mica si ea a ramas afara, brusc s-a inchis usa si a aparut acea femeie in costum popular foarte urata care radea in hohote si venea spre mine. eu strigam si bateam in geam disperata si o vedeam pe varamea cum danseaza cu castile in urechi si nu ma poate vedea.( acesta a fost un cosmar) iar varamea a visat aceeasi femeie in aceeasi casa, in aceeasi noapte, in visul ei casa lua foc si noi eram blocate acolo si femeia aceea radea in hohote de noi...

si am mai avut o gramada de vise cu aceea femeie. dintre care unul in care era cu un barbat si pe barbat eu si varamea l-am vazut odata sapand in gradina bunicii mele. am mers am luato pe bunica am duso in gradina si nu mai era nimeni acolo

VA JUR CA SAU INTAMPLAT TOATE ASTEA SI MULTE ALTELE IN ACEL LOC, ceva e in neregula cu acele case

spuneti-mi si voi intamplari paranormale deale voastre
si ce crredeti ca se intampla acolo

Răspuns Câştigător
| AshuraElric a răspuns:

Cel mai ciudat vis al meu...
visam - o persoana misterioasa(pentru ca nu puteam vedea nimic,simteam doar doua maini)care incercau din rasputeri sa ma sugrume,nu puteam tipa (evident)si nici sa ma misc - m-am trezit brusc (la realitate,cand de fapt "sarisem" intr-un alt vis ce semana izbitor cu realitatea),asta a fost un moment de "respiro" si incercam din rasputeri sa-mi reglez bataile inimii - persoana respectiva revenise din nou,incerca sa ma sugrume,vedeam doar fereastra(nu mai era nimic/nimeni acolo)si totusi,aparent,era cineva...mi-a dat drumul relativ,repede - am strigat la cineva (nici eu nu stiam cui ma adresam)sa aprinda blestematul ala de bec,si o voce mi-a spus sa-l las asa - apoi m-am trezit,am fugit repede la intrerupator ca sa ma asigur ca nu voi trece din nou printr-o experienta asemanatoare, si ce bine a fost cand am putut vedea intraga camerabatting eyelashesPrimul gand: '' Eu nu mai inchid un ochi toata noaptea!", ceasul arata ora 00:00(dar m-am uitat la el dupa ceva timp, deci nu m-a surprins, singura neplacere era ca mai aveam de asteptat mult si bine pana la zorii zilei.Am adormit dupa zece minute cu lumina aprinsa laughing
A doua zi,m-am trezit vorbindu-le parintilor despre asta,si desi pareau intresati ceea ce le povesteam la sfarsit au inceput sa faca haz de necazul meu, pana la punctul in care mama mi-a spus ca ma sugrumam singura, iar frati.miu ca ii pare rau ca nu mi-a iesit ceea ce incercam sa fac pentru ca si-ar fi dorit camera mea si PC-ul doar pentru elbatting eyelashes.
Nu cred in fenomene paranormale (asa mi-e cel mai bine)pentru ca as deveni paranoica.Asa am fost educata...ti-am si demonstrat-o prin reactia familiei,sa nu cred in ceea ce nu pot atinge (cel putin nu intr-atat de mult incat sa cad in depresii).Si a trecut mult de-atunci whistling si nu mi s-a intamplat nimic,dovada ca majoritatea viselor raman doar vise.
Cat despre experientele tale,treaba cu fata imbracata in alb... poate cineva a facut o gluma proasta sau ati visat (se intampla uneori sa avem vise asemanatoare)si tu ai probabil o relatie foarte stransa cu verisoara ta thinking''
Despre "acel loc", iti poti intreba bunicii daca s-au intamplat lucruri stranii in acea zona, decese.De exemlu,bunicii mei stau intr-un sat in locul caruia acum,aproape o suta de ani era un camp deschis,brazdat de transee(iti poti da seama si azi unde au fost transeele),iar la cativa km si afla o movila imensa unde au fost ingropati soldatii cazuti pe campul de lupta,ale caror corpuri nu au fost inapoiate familiilor(nice story)Multi l-ar considera un loc blestemat, mie mi se pare mai de graba o comoara istoricathinking
Cel mai bine ar fi sa consulti un psiholog, te-as sfatui sa mergi cu verisoara ta (din moment ce aveti aceleasi vise).
Cat am scris ca sa ajung la o concluzie atat de simplahee hee

3 răspunsuri:
| IngerAlb a răspuns:

Sigur nu este cineva care vrea doar sa va sperie? Adica sunt cazuri in care si cineva vrea sa faca glume pe seama cuiva, si v-au vazut pe voi.Si in legatura cu acea batrana in costum popular, poate fi o coincidenta ca ati visat-o amandoua.Incearca sa nu te mai gandesti la asta.

| magda2454 a răspuns:

Da,pot fi astfel de intamplari paranormale care iti bantuie viata pentru totdeauna.Mie nu mi s-a intamplat astfel de intamplari paranormale dar chiar se poate.Ori sunt suflete care nu si-au gasit linistea si sunt acolo in acele case altfel nu-mi explic.In legatura cu fata aceea in rochie alba,era o fantoma, poate pentru prima data am crezut ca e o prostie si ca v-ati trezit din somn,, cu fata la cearceaf"dar celelalte 2 povesti chiar sunt apasatoare si nu-ti poti explica asa ceva.Si in legatura cu acea femeie spui ca ai avut mai multe vise stranii cu ea, nu au explicatie pur si simplu.Barbatul acela este chiar o fantoma infricosatoare, daca spui ca atunci cand v-ati dus in gradina impreuna cu bunica voastra si nu mai era nimeni asta e ceva care m-a marcat si pe mine, mai ales pe tine care ai vazut asa ceva.Totul e ca acele fantome sa nu va faca rau, dar cel mai rau e ca isi pune amprenta in viata ta si a verisoarei tale.

| SkaterGreenn a răspuns:

Poate ca tu si verisoara ta leati facut acestora fantome si de aia u va da pacehappy