| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti in fantome si fenomene paranormale?
Mie odata mi s-a intamplat ceva oribil ce nu voi uita toata viata.
Deci, eram la bunici cu verisoara mea.eram in clasa a 6 a, pana atunci nu auzisem de fenomene paranormale sau ceva de genul. pur si simplu nu ma interesau. si eu dormeam cu varamea intr-o camera si bunicii mei in alta.era vreo 2:30-3 si in fata patului este un geam mare cu vedere spre curte: brusc amandoua vedeam o fata cu o roche alba si par lung negru care ne facea cu mana si fredona o melodie, eram ingrozite, eu am inceput sa plang iar varamea isi punea perna pe cap sa nu mai auda melodia aia, apoi am intrebat-o ce a vazut si mi-a zis ca era o fata care ii facea cu mana si canta apoi am descriso impreuna si am inceput sa fredonam aceeasi melodie, din acel moment cred in fenomene paranormale, si de fiecare dara cand ma culc si sunt in acea camera si e intuneric, si e o atmosfera infioratoare aud fata aceea fredonand cantecul ala...

Alta poveste: Tot la bunicii mei, tot cu varamea dormeam in casa in care locuia strabunicul meu care a murit, casa e in aceeasi curte cu a bunicii mele, e mai micuta are doar o camera mica, in fine, ne-am culcat si eu si varamea am avut cosmaruri diferite cu o femeie batrana imbracata in costum popular, intr-un cosmar de al meu ma plimbam prin satt cu varamea si am gasit pe jos un mp3 player, si nu avea baterie. am cumparat una si cand varamea ii punea bateria eu mergeam in acea casa mica si ea a ramas afara, brusc s-a inchis usa si a aparut acea femeie in costum popular foarte urata care radea in hohote si venea spre mine. eu strigam si bateam in geam disperata si o vedeam pe varamea cum danseaza cu castile in urechi si nu ma poate vedea.( acesta a fost un cosmar) iar varamea a visat aceeasi femeie in aceeasi casa, in aceeasi noapte, in visul ei casa lua foc si noi eram blocate acolo si femeia aceea radea in hohote de noi...

si am mai avut o gramada de vise cu aceea femeie. dintre care unul in care era cu un barbat si pe barbat eu si varamea l-am vazut odata sapand in gradina bunicii mele. am mers am luato pe bunica am duso in gradina si nu mai era nimeni acolo

VA JUR CA SAU INTAMPLAT TOATE ASTEA SI MULTE ALTELE IN ACEL LOC, ceva e in neregula cu acele case

spuneti-mi si voi intamplari paranormale deale voastre

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Eu cred in asa ceva... si intr-adevar e ceva ceva nu e in regula cu acel loc, daca doar acolo vi se intampla. Ma mir in schimb ca nu li s-au intamplat astfel de lucruri si bunicilor tai care locuiesc acolo. Cand mai mergeti incercati sa dormiti intr-o camera cu unul din bunici macar. happy

| xInnaAlinaxD a răspuns (pentru zăGhost):

Sincer mereu cand incercam sa vorbim despre astfel de lucruri de exemplu am intrebat-o pe bunica daca crede in fantome si ea evita sa imi raspunda

| zăGhost a răspuns (pentru xInnaAlinaxD):

Atunci cred c-ar trebui sa eviti locul. E clar ca e ceva daca si bunica ta evita raspunsul. Te poti vedea cu bunicii la tine acasa sau daca mergi, cred ca cel mai bun lucru pe care poti sa-l faci e sa stai doar ziua, desi cand e vorba de asa ceva "ei" nu prea tin cont ca e zi sau noapte, cea mai buna solutie ramanand prima.

| stefania_1904 a răspuns (pentru zăGhost):

Sa va spun una care mi s-a intamplat acum 10 minute eu am un media-box si s-a schimbat singur pe tv (era pe disney channel) si s-a schimbat pe tv (prima tv) si sa va mai spun o data mas uitam la televizor si apoi s-a stins singur si uneori mai simt brize reci si uneori cand citesc povesti de groaza simt brize reci in spatele meu iar odata am stins becul la baie si cand m-am intors l-am vazut aprins ma ajutati va rog sa scap de acest spirit in afara de spiritism ca imi e teama si vanator de paranormale nu vreau va rog sa imi dati un sfat si uneori ( cand ma jucam cu o fata ) ea vedea o mana un cap o umbra la geamul casei va rooog ajutati-ma a da si oadata am facut un cort si se vedeau unele umbre in fara. off iar simt briza si este foarte puternica

13 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Mi s-a întâmplat ceva ciudat acum 6 ani. Eram mică şi eram singură acasă. Mă tot filmam pe telefon dar într-un film a apărut ceva foarte ciudat. Când m-am uitat la el am văzut pe cineva că deschide uşa şi o bate de două ori zicând tot aşa : ''Dechide, Deschide ''. Era în halat alb şi ii se vedeau picioarele era o voce de bărbat, m-am temut forte tare, eram în cameră la părinţii mei şi eram singură acasă uşa era închisă cu cheia. Foarte ciudat n-am văzut nimic în realitate din ceea ce ţiam spus, doar în film.

| CryssCrySta a răspuns:

Nu mi s-a intamplat asa ceva, dar stiu foarte multe despre supranatural.

| DracusorImpielitat a răspuns:

N-am avut acest gen de experiente, dar, la faza cu fetita, eu chiar nu m-as fii speriat in locul tau, eu m-as fii rugat la Dumnezeu ca sa se odihneasca in pace. Incearca sa aflii ce s-a intamplat cu ea, daca bunicii nu iti spun incearca sa aflii de la parinti sau de la vecine mai batrane, daca probabil stiu si ei ceva. Daca nu, trage-i de limba pe bunici.

| giovannutzu a răspuns:

Buna.si eu am cateva inlaplari ceva de genul, la cine am poveztit nu m-a crezut nimeni decat o femeie mai batrana, in fine sa ti le spun:

cand tataimiu a murit eu aveam doar 5 ani, eu stau in oras iar el statea la tara.ne iubea pe mine si pe sora mea enorm. (din ce mi-a spus maicamea).eu nu prea il tin minte pentru ca eram mic.dar am avut de multe ori un vis in care el aparea din intuneric si se uita la mine fara sa-mi zica nimic.eram sigur 100% ca el este bunicul meu.dar eu eram foarte speriat in vis si chiar dupa ce ma trezeam.
spunand-ui toate astea unei femei ea mi-a zis in felul urmator: (iti vorbea? incerca sa-ti spuna ceva?) nu nu incerca sa-mi spuna nimic doar ma privea. iar ea mi-a zis.(stai linistit nu e nimic rau in asta, vrea doar sati demonstreze ca este cineva acolo sus care are grija de tine).eu de cand am vorbit cu femeia asta, nu l-am mai visat, simi pare nespus de rau ca nul mai visez.

iar o alta intamplare care nu este un vis.
s-a intamplat anul trecut tot cam pe timpul asta inainte de craciun.
taicamiu era in spital.eu eram acasa doar cu cainele meu rottwailler,jucam counter strike,aveam castile pe urechi, lumina in sufragerie era aprinsa pentru ca sincer sa fiu miera urat, cainele era in camera cu mine.in timp ce ma jucam aud cainele maraind ingrozitor la usa mea de la camera, maraia de parca vroia sa muste din usa.atunci eu m-am gandit ca este cineva in casa.iau un citit pentru ca eu colectionez cutite,sabii,pumnale etc,in fine iau un cutit,si desschid usa de la camera,atunci caine a iesit a cautat in tot apartamentul si s-a intors in camera,atunci mi-am dat seama ca nu este nimeni, dar m-am dus si eu sa vad ca sa fiu sigur, vazand ca nu este nimeni m-am intors sa ma joc cs. dupa vreo 10 min cainele maraie din nou de data asta mai suparat, atunci eu am incuiat usa de la camera si am scos cheia ca sa ma uit pe gaura cheii.atuci fiind lumina aprinsa in sufragerie se vede ca si cum trece ceva negru prin fata usii.eu m-am speriat ingrozitor, dupa ce sa linistit cainele am iesit sa vad ce este dar nu era nimic.iti spun ca eu nu sunt unu care se sperie din orice, dar stiind ca, cainii simt primejdia si vazand imbra neagra, am incremenit.

AM CREZUT CA DOAR EU SUNT ACELA CARE II SA INTAMPLAT CEVA DE GENUL.

| Andreea12345678 a răspuns:

As vrea sa se intamle sa vad si eu de ce este asa de inspaimantator...dar nu stiu cum vi se n'tampla toate acestea cu fenomenele paranormale ca mie nu mi s-a intamplat ninciodta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am o intamplare groaznica, dar nu e cu o batrana, este cu satana...
Deci: Eu veneam de la un parc(nu parc cum iti imaginezi, ci unul cu iarba si banci) ma plimbasem impreuna cu o prietena si era timpul sa plec, era ora 7 (vara) si nu era foarte intuneric sa zici ca vai, si vad ca cineva coboara cu bicicleta, un vecin spala masina, eu l-am confundat pe cel ce cobora bicicleta cu tata am zic ca probabil a baut un pahar de bere si s-a inrosit sau ii era frig, si s-a apropiat foarte tare si am vazut ca era diavolul, m-am speriat si am pers pe langa acel vecin, si brusc a disparut...

si alta intamplare: veneam din parc, pe un alt drum, si imi era frica si m-a condus prietena mea doar ca pana la jumate, si am vazut joc un cap foarte rosu, si mi se marise in fata, a fost groaznic, SI NU SUNT VISE!
Este groaznic, mie imi batuse si in usa, stingea lumina, muta scaune, dar de cand ma rog, merg la Sf.Biserica, vb cu preotul, imi este bine, tot am frica dar nu mi s-au mai intamplat "actiuni" paranormale...

| robertza a răspuns:

Ei bine eu o data am avut un visdespre niste prieteni, si o colega a avut acelasi vis. chiar am descris amandaoua hainele, locul, si altele si erau la fel. straight face

| DAV1D01 a răspuns:

OMG parca ai fi in filmu TARATA IN IAD.
Nustiu ce sa zic.
1.Sa arzi casa
2.Sa vorbesti cu un preot
3.Esti blestemata.
Vezi care e mai convenabila

| Alex7zu7 a răspuns:

Nici mie nu mi s-a intamplat asa dar atunci cu fantoma cu rochia alba poate ati visat(posibik)si v-a ramas melodia in minte si va venea sa o spuneti.

| xInnaAlinaxD a răspuns (pentru Alex7zu7):

Nu cred ca era posibil sa avem acelasi vis in aceeasi noapte. deci eu plangeam in hohote si a venit bunicamea sa ne linisteasca.