| Vegeta07 a întrebat:

Voi credeti in suflete pereche?
Si mai exact ce ar insemna?
Adica un barbat si o femeie au acelasi caracter etc.
Sau baiatul/fata isi gasesc partenerul dorit?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu cred ca prima impresie este aspectul fizic,in clipa cand vezi o fata frumoasa de care isi place vorbesti cu ea iar din discutia respectiva se poate ajunge la casatorie,totul porneste de la atractia fizica,dar intr-un fel suntem programati sa ne cautam partenerul de acelasi valoare sexuala dar cu un sistem imunitar diferit de al nostru,omul find o fiinta poligama cred ca sufletul pereche rar daca exista asa ceva,degeaba are fata aia un caracter super ok daca cand o privesti nu o placi,personalitatea,inteligenta, statul social nu emit atractie fata de nici un sex, atractia e insanta, involuntara, poate exista iubire rationala aia nu tine de aspectul fizic si de intelegere resiproca fara a te atrage fizic partenera, trebuie sasi gasesti o fata asa cum esti tu nu cum visezi, ca fetele frumoase sunt atrase de barbati frumosi, poti merge sa bagi culturism, cardio sasi maresti potentialul de atractie, eu plac multe fete ca caracter dar fizic nu ma atrag din pacate pentru ca caracterul nu isi baga penisul in erectie

| Vegeta07 explică (pentru RAY):

Man iti dau dreptate cu prima impresie, dar daca sunt tacut?
Eu vreau sa imi schimb in gothic, fac si sala... ti se pare ca eu am sanse?
Aratand asa?
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/......37cf18.jpg
Cu 4 luni de sala si tacut?

| RAY a răspuns (pentru Vegeta07):

Paradigma pleistocenului
https://www.scribd.com/document/351269981/Paradigma-pleistocenului

Abilitati de comunicare

https://drive.google.com/......ZRUUU/view

Motivatie si Personalitate

https://drive.google.com/......dIVnc/view

atunci ne dezvoltam si personalitatea, clar ai o fața masculina, cred ca esti si inalt, eu spun ca esti cam de nota 7, 5 ca aspect fizic, poti sasi scimbi freza in una mai cool daca consideri ca asa te plac fetele mai mult, dar clar trebuie sala cat mai multa plus dezvoltarea personalitati

| RAY a răspuns (pentru Vegeta07):

Da-mi alta poza sa te vad din fata

| Vegeta07 explică (pentru RAY):

Bine,poza aia nu eram eu
Poza aia era sa iti arat cum vreau sa ma fac in vacanta asta

| RAY a răspuns (pentru Vegeta07):

Da-mi o poza cu tine ca nu te manc,tipul de acolo arata bine,sincer mam mirat prima oara un asa tip sa puna aici intrebarea,man conteaza inaltimea, bratele musculoase, vocea groasa, fara burtica, fata lata masculina, personalitate de alfa, inteligenta de smecher de cartier

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea este mai presus de atracția fizică. Iubirea nu înseamnă un caracter corespunzător nevoilor și cerințelor cuiva. Iubirea este atunci când iubești pe cineva pentru ce te face să simți (acea 'chimie'). Acele sentimente intense și profunde care nu vin de pe urma a ceva (atașare, îți oferă ce vrei). Partenerii pot fi din 'lumi' diferite, dar nu contează atâta timp cât se iubesc. Iubirea n-o controlăm noi, simțim sau nu.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Prima oara este atractia fizica apoi apare iubirea

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

N-ai de unde știi, până nu te îndrăgostești/ iubești cu adevărat.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,dar prima oara cand vezi un om te atrage fizicul lui si m-am indragostit cu adevarat

| Teffan a răspuns:

Adica doi oameni au acelasi caracter, se potrivesc si se inteleg.

| DorelExpertu a răspuns:

Oarecum da.
Am avut posibilitatea sa cunosc doua persoane cu care am avut multe in comun, in special a2-a persoana.
Aveam multe lucruri in comun, prea multe lucruri in comun, puteam discuta orice liber, era perfecta din punctul asta de vedere, ca aspect era placuta, deci pot spune ca era sufletul meu pereche.
Acum ce e drept, eu nu eram sufletul ei pereche si nu a fost sa fie, sau cine stie poate eram...

Răspuns utilizator avertizat
| ssilverrsstonee a răspuns:

Pentru mine suflet pereche nu inseamna sa va comportati la fel, ci sa va completati minusurile. Pe langa asta, un suflet pereche ar fi acea persoana care iti intelege sentimentele, teama, furia, iubirea, fericirea, care simte ceea ce simti si tu, prin empatie. Asta ar fi definitia mea si da, cred in suflete pereche. Lumea e mare si trebuie sa fim pozitivi happy