| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum scapati de poftele alea sacaitoare (dulciuri, rontaieli etc)?

27 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bea apă sau mănâncă un fruct sau o legumă
mai pot fi și semnul că nu mănânci suficient la mesele principale

| Violleta2022 a răspuns:

Focus pe citit, invatat sau facut ceva util in casa.
Ori mergi si bei 2-3 pahare de apa si trec poftele!

| Fatamuntilor a răspuns:

Reducand portiile.
Orice pofta arata o carenta in organism.De exemplu pofta de dulce ne arata o lipsa de magneziu! Care poate fi luata din alte surse!
Niste analize nu ar strica.

| LoveSleep a răspuns:

De ce ai scăpa de ele? Nu te pune nimeni să mănânci cantități imense. Te îngrași de la ele? Fă sport.
Sală + dulciuri = greutate ok
Nimic + nimic = greutate ok.
Alege tu ce vrei dintre astea.

| SilentRain a răspuns:

Pai nu scap ...manc tot ce prind

| Sofer a răspuns:

Mâncând dulciuri asa scap de pofte.

| J0B0MAT a răspuns:

Dau iama în dulciuri, ronțăieli. Apoi nu mai am nicio poftă.

| aXy99 a răspuns:

Nu scap.
Dar imi calculez kcal si stiu cand sa ma opresc.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Excalibur09):

Ok boss am inteles. Ms pentru safurile profi. Te pup pa pa laughing

| aXy99 a răspuns (pentru Excalibur09):

De ce as spune nu? O viata am laughing

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Excalibur09):

Putina caterinca de la o fata nu strica

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Excalibur09):

Stii ceva man? Cred ca ai sta pe TPU toata ziua sa vezi ce-ti mai scriu eu, asa ca o sa te scutesc de chin si o sa zic,, ai castigat". Habar n-am cu ce si nici nu-mi pasa, dar ai castigat! rolling on the floor Iti voi da seen mai departe. Multa sanatate si o zi linistita mai departe! rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| CleanHeart a răspuns:

Le-am tot redus pe zi te ce trece si uite asa mi-am atins scopul big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Renunți la ele și în timp nu o să mai simți nevoia să le consumi. Cel puțin eu așa am făcut. E greu la început, apoi uiți și că există.

Răspuns utilizator avertizat