| BeccaBoo a întrebat:

Voi pleca intr-o excursie cu avionul, tin sa mentionez ca nu am mai zburat niciodata cu avionul, zborul va dura 4 ore. Chestia e ca, eu aveam stari de voma cand mergeam in excursii. Ce as putea lua ca sa nu imi fie rau in avion?

Răspuns Câştigător
| ThatsTheSpirit a răspuns:

Şi mie îmi era foarte rău pe maşină sau autobuz, dar în avion nu am avut absolut nimic. Atât doar că la un moment dat mi s-au înfundat urechile, dar doar la plecare, la întoarcere nici problema asta n-am mai avut-o. Dacă vrei, totuşi, să te asiguri că nu-ţi va fi rău, poţi lua preventiv un Metoclopramid, deşi eu una zic că nu vei avea nevoie. happy

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic nu are nicio treaba raul de masina cu avionul. In avion nu simti miscarile, nu vezi lucruri miscanduse, nu se fac miscari bruste. Nu ar avea de ce sa iti fie rau

| Martina5 a răspuns:

Poti sa te duci la farmacie si sa le intrebi pe farmaciste ce pastile sunt bune pentru rau de avion sau ceva de genul.

Răspuns utilizator avertizat
| Mk01 a răspuns:

Poţi să te culci sau să îţi găseşti o ocupaţie.Eu de obicei am rău de maşină, dar când pun mâna pe telefon şi vorbesc cu cineva sau mă joc îmi trece.Mai sunt şi acele pastile pentru vomă, destul de folositoare.

| IceBil a răspuns:

Emetostop sau Metoclopramid cu o ora inainte de drum.