| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa plec in vacanta in alta tara pot sa imi iau pisica cu mine in avion? Si ar putea s-o sperie sau s-o deranjeze in vreun fel zborul cu avionul?

1 răspuns:
| Clueless22 a răspuns:

Are nevoie de un fel de pasaport si carte de identitate veterinara unde sa a rate ca e sanatoasa si are toate injectiile la zi. Pe langa asta, pisica fara bilet de avion nu sta langa tine, ci in cala. Nu vreau sa sperii pe nimeni, dar au fost cazuri in care animalele de companie au murit in avion pe perioada transportului. Rar, dar se intampla. Mai degraba o lasi acasa la o cunostinta sau un centru specializat cu niste mancare gourmet decat sa ai aceasta grija( si cheltuiala) in plus.