| TotRoz a întrebat:

Voi va puteti controla visele?
Adica va dati seama cand viisati si puteti face ce vreti?
Daca da zocecimi si mie cum. :*
De 3 luni ma culc cu gandu la asta si nu pot. innebunesc I don't want to see

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Vrei sa iti visezi iubitulhee hee
Nu se pot controla visele... Te poti ruga inainte sa ai un somn linistit si niste vise placute.

| kindness a răspuns:

Bunicul meu a murit acum 3 saptamani si-o zi. imi este ff. dor de el si imi doresc sa-l visezcat mai des. insa aseara a fost prima data cand l-am visat; mereu imi propun sa-l strang in brate sa vb multe cu el, sa-l intreb cum e acolo, insa in vis nu am putut decat sa-l vad cum statea in pat si mami si mamaie pe langa el. aveam de gand sa-i spun ca sufar mult ca numai e printre noi; insa nu reusesc sa-mi controlez visul; eu cred ca nimeni nu poate sa-l controleze. pa pa

Răspuns utilizator avertizat
| Robix a răspuns:

Hai sa va spun ce am patit eu, intr-o noapte tocmai ma pregateam sa ma culc, am stins Pc si Tv si m-am pus in pat era ora 23:00. In cele din urma am adormit si am avut un vis in care eram eu cu mai multi prieteni intr-un cimitir, si ne plimbam, de fiecare data pe la 20 de min asa disparea cate un prieten, in cele din urma am ramas doar eu cu inca doi ( in total eram vreo 8 ). Mai mergem pe o strada si realizez ca a mai disparut unu, iar singuru ramas o lua la goana si fugi intr-o curte, atunci imi veni ideea prosteasca ca eu visez din asta dispar toti. Dupa ce mi-a venit " ideea asta " sa inegrit totu vedeam doar negru in fata si parca ma simte-am imbolilizat la pat, nu sti-am ce sa fac trageam de mine in sus dar tot parca ma tinea ceva acolo si nu se vedea decat negru peste tot. In cele din urma am tras cat am putut de tare de cateva ori fara succes, iar cand nu credeam ca o sa mai pot am mai incercat odata si pur si simplu m-am trezit din somn ma uit la ceas era 01:00. Dupa aceea am stat o jumatate de ora cu ochii deschisi si miera si firica sa ma mai culc, dar pana la urma trebuie sa ma culc asa ca m-am culcat si m adormit fara sa visez nimic.

| anonim_3429 a răspuns:

Eu daca incerc sa imi controlezm fisu ma trezesc asta i frumos sa visezi.in vis nimic nu e real. e ca si o lume virtuala. bucurate de ea
eu abia nastept sa ma culc sa vad ce voi mai visa
si cand de exemplu vosezi cu prietena/prietenu viitoru/actualu
iti placeee, asa-i?|\
mie imi place enorm sa visez
bucurate si tu

| Laura_4557 a răspuns:

Salut! Eu imi pot controla visele...ma simt cam ciudat dar asa e! o singura data doar nu am putut sa schimb visul in rest fac cum doresc, si mereu iau placere de la vise! Incearca atunci cind visezi sa iti dai seama ca acesta este doar un vis si daca e ceva de rau incearca sa te trezesti si sa faci spre bine! Nu prea pot sa explic, la mine asta pur si simplu se intimpla!