Voteaza-ti preferatul si ajuta-l sa ajunga Userul Anului 2019! Nu uita nici de Premiul Surpriza!

Am trecut de etapa nominalizarii si verificarii si dam drumul etapei de votare pana pe 6 ianuarie ora 23.59. Puteti vota din contul vostru de la sectiunea Alege Userul Anului. Alegeti-l pe cel pe care il considerati cel mai potrivit pentru titlul de Userul Anului, cel pe care l-ati vazut cel mai implicat si devotat scopului comunitatii: acela de a ajuta membrii.

Ce trebuie sa stiti:

– puteti vota doar daca aveti cel putin 50 de raspunsuri si 15 zile pe site. Altfel, sectiunea apare in cont cu urmatorul mesaj: “Ne pare rau, dar inca nu poti vota pentru alegerea utilizatorului anului. Ai nevoie de 50 de raspunsuri validate si 15 zile de la crearea contului. Daca atingi numarul de raspunsuri pana pe 6 ianuarie, vei putea vota si tu.”

– fiecare utilizator eligibil poate vota o singura data, un singur utilizator din lista

– votul este secret

– numele utilizatorilor din sectiunea de votare sunt afisate aleatoriu, in alta ordine la fiecare logare

– valorile punctelor acordate votului unui utilizator:

pana in 100 de raspunsuri – 1 vot = 1 punct

100 – 500 de raspunsuri – 1 vot = 3 puncte

500 – 1000 de raspunsuri – 1 vot = 5 puncte

peste 1000 de raspunsuri -1 vot = 10 puncte

* un expert primeste un bonus de 10 puncte la vot.

Acum dam drumul si concursului pentru Premiul Surpriza. Raspundeti cu numele utilizatorului care credeti ca va iesi Userul Anului, cat si punctajul cu care credeti ca va castiga. Daca ati nimerit exact puteti castiga Premiul Surpriza pus la bataie de noi! Altfel se va lua în considerare cel mai apropiat punctaj daca sunt mai multi useri care au ghicit numele, dar nu si punctele. În cazul în care vor fi mai mulți useri cu aceleași nume și punctaje se va ține cont de activitatea sa din comunitate (răspunsuri premiate de noi, fundele primite, vechimea în comunitate).

Succes tuturor!

Am revenit: Userul Anului 2019 este sadrian, iar cel mai activ user nou este Bizon95. Premiul Surpriza este castigat de ChiftelutaCrocanta2

128 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

In clasament urci doar daca ai multe raspunsuri,nu are importanta calitatea lor,asta asa ca informatie, repet depinde pe ce pui valoare, si eu recunosc ca anul trecut am dat multe raspunsuri pentru puncte, pai daca doar asa urci in clasament, asta faci, te ambitioneaza asta

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Mda, nu stiu, eu credeam ca, conteaza voturile, adica daca unul are 50 raspunsuri si are 100 voturi, dar altul are 70 raspunsuri dar are 80 voturi, ar castiga primul, ca asa, s-ar desemna userul anului automat dupa nr de raspunsuri, si nu s-ar mai vota.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Nu ma refer la concurs si la clasamentul per general mann

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Aaa, da, aia este altceva, eu am zis de concurs.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

La concurs conteaza fiecare vot, iar uni useri au mai multe conturi clona e senior, am cunoscut eu niste useri

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Daca e asa de important pentru ei sa fie userul anului, ce sa spun.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru sadrian46):

Nici eu nu o gasesc!

| Jus7t a răspuns:

Aici votați :
http://www.tpu.ro/voteaza-utilizatorul-anului/

Sper că merge link-ul.

| Raizing a răspuns:

Te salut, semnat: Art@ in Cuvinte(Raizing)

In primul rand: La multi ani, Draga TPU, un sufletel sensibil, cu mult talent :x:x, care ne bucura si ne impresioneaza prin gingasia si frumusetea Gandurilor Sale!
TPU - sa ne traiesti, sa fii la fel de cald(a) si inspirat(a) mereu si sa continui sa scrii, ca merita!
Sa iti dea d-zeu: calm + inspiratie,,, nelimitata,,, xDxD

ps: Te simt si zi si noapte-n poezii; iubirea Mea se joaca de-a v-ati-ascunselea in toate inimile umane, astfel incat fiecare sa poate sa invete sa descopere si sa adore, nu acele receptacole umane temporare ale iubirii Mele, ci insasi iubirea Mea, dansând dintr-o inima in alta :D:d:d:D

Al 2-lea rand: raspunsurile lui sunt platonice( nu pune suflet!) + alti; o fac din lipsa de ocupatie! Mai ceva decat un robotel, pfaaa!
https://www.tpu.ro/utilizator/aayrbm - pe verso,,, Criss,,, de unde l-ai pescuit? din "Dumbrava minunata" =)))))))
-pe verso - credeai ca ai prins pestisorul d'aur... era de tinichea, din pacate,,, nu stralucea,,, :)):))

Al 3-lea rand: activitate pe site + vechime = Ray -ideal-

Cu drag,
Raizing xDxD

| RAY a răspuns (pentru Raizing):

Eu nu particip dragul meu, dar apreciez ceea ce ai scris acolo, foarte poetic raspunsul tau ca mereu

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Uite un exemplu Fatamuntilor imi reprosa anul trecut ca dau multe raspunsuri multe, culmea a nominaliat anul asta un user care da raspunsuri multe, vezi cum e omul, nu o judec, asa ca chestie

| DarthNiger a răspuns:

NietzscheFrumosSiDesteptSunt merita, omul e blindat si da raspunsuri inteligente, realiste exact ce trebuie.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Da, depinde, pentru pentru tine avea antipatie, pentru ala nu, de fapt aia cu multe rasp era un motiv sa se ia de tine, sau poate raspunsurile tale nu-i placeau, dar ale aluia da. Una din ele. Normal ca nu e de judecat, dar zic si eu tot ca si chestie.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Dublu standard man, daca nici astia in varsta nu au ajuns maturi ce sa spui de tinerea generatie, sunt imaturi, batrani =înțelepciune parca

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai nu conteaza varsta, conteaza experienta si ce are omul prin cap. Unii de ex au avut 30 relatii si habar nu au cu ce se mananca, multe femei mor la 85 ani cu chestia "barbatii e porci.", habar nu au ce se intampla si de ce, iar altii la 25 ani stiu cu ce se mananca, le merge mintea chiar daca au avut doar una sau chiar deloc relatii. E relativ, poti fi de 70 ani si neintelept si imatur, poti avea 30 si sa fi f intelept si matur, calitatea conteaza, deci depinde de om, normal ca si unu de 70 poate fi f intelept si matur, iar unu de 30 nu.

Adica unu baga TV in priza 50 ani si merge, si habar nu are de ce merge si cum, altul nici nu-l baga si stie cum merge, ca, cunoaste principiul, a studiat, s-a documentat, a invatat.
In ce sens dublu standard?

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Nu sa comportat si cu acel user ca si cu mine

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai da, cine stie, fiecare are antipatii, simpatii, i-au placut mai mult raspunsurile aluia, aia este.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Nu ai inteles ideea

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai explica ca sa inteleg.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Faptul ca nu judeca lucrurile impartial in cazul a doua persoane

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Mda, de fapt nu trebuia sa zica nimic si gata, nu conta ca ii placeau sau nu postarile, deci nu sa zica de tine doar, la asta te referi, si doar sa nu le citeasca sau sa nu raspunda si atat.

| Panamax a răspuns:

Mada0611.
Este de mult pe site si are raspunsuri ok, mult mai bune si mai la obiect decat alti useri ilustri.

| OldSoul a răspuns:

Corbulalbrosu - scor 298

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sadrian46 - 70 de puncte.

Dan Negru... unde esti tu acum sa dai din maini pe aici.

| Andreii14M22 a răspuns:

Adry

| danut a răspuns (pentru Adry05):

Vechimea nu e un criteriu, uite: "Ajută oamenii din 12 Mai 2009", mai sunt si altii. Oricum succes.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Flores de Mayo

| Adry05 a răspuns (pentru danut):

Știu, dar a zis Ray număru de luni și zile de când e omu aici de parcă ar fi fost wow că are 11 luni pe site, de aia am spus că dacă e s-o luăm așa eu am 10 ani laughing. Și să fii pe un site de atâta timp totuși eu zic că înseamnă ceva.
Mulțumesc, Crăciun fericit să ai!

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Dar nici sa ai mii de raspunsuri aiurea nu e ceva de laudat, am observat chiar acum aroganta la sadrin, se crede barosan observ, are 800 de fundite din 15 mii de raspunsuri date, de multe ori raspunsuri aiurea, date la misto

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

E bine că ai ajuns să ne dai dreptate mie și lu @Dalmore laughing