| CllaraCllary a întrebat:

Voua cand va e frica foarte tare, cum faceti sa scpati de ea?
Sa nu va mai ganditi la acea frica...

4 răspunsuri:
| Elly213 a răspuns:

Eu nu prea scap de frica.Imi era frica de intuneric si inca imi este dar intr-o masura mai mica.Iti este frica sa pierzi pe cineva in sensul sa nu mai vorbeasca cu tine? Atunci vorbeste tu cu el/ea.
Frica e ceva normal si trebuie sa inveti sa traiesti cu ea. Tuturor ne e frica.

Succes! si daca te plictisesti arunca o privire http://pasesteinviatacustil.blogspot.ro/

| Rennata a răspuns:

Eu cand mi-e frica ma gandesc la altceva si asa scap de aceea frica! Funda >Pleasepuppy dog eyes

| Andreeutza_Andreea_1983 a răspuns:

Daca iti este frica gandeste-te la rezultatul pe care il ve avea dupa. daca e un examen...gandestete la nota. daca este vorba de un baiat gandeste-te la cum va fi dupa.(partea plina a paharului)...intodeauna gandeste-te la ce va fi dupa si vei vedea ca frica va parea un lucru minor.
Trebuie sa iti marturisesc, nu va disparea dar nu va fi un obstacol. Daca esti pregatit psihic si fizic pentru acel lucru, si te gandesti la rezultate, frica va fi ultimul lucru la care te vei gandi.winking

| Andreeutza_Andreea_1983 a răspuns:

Daca iti este frica gandeste-te la rezultatul pe care il ve avea dupa. daca e un examen...gandestete la nota. daca este vorba de un baiat gandeste-te la cum va fi dupa.(partea plina a paharului)...intodeauna gandeste-te la ce va fi dupa si vei vedea ca frica va parea un lucru minor.
Trebuie sa iti marturisesc,nu va disparea dar nu va fi un obstacol. Daca esti pregatit psihic si fizic pentru acel lucru, si te gandesti la rezultate, frica va fi ultimul lucru la care te vei gandi.winking