| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a întrebat:

Voua va place cand cineva va copiaza?happy

Eu urasc asta... angry

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nici macar nu observ. Si ce daca ma copiaza, ca doar nu sunt unica. De altfel inseamna ca fac ceva bun, ca sunt admirata si asta e un lucru foarte bun.

20 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Nu ma prea ma intereseaza in clasa... cam toti copiem la lucrari. dar cand se copiaza la olimpiade e penibil... Daca mergi la o olimpiada, o faci pentru a-ti demonstra talentul sau priceperea intr-un anumit domeniu... Si atunci ce rost mai are copiatul?! plus ca exista alte persoane care vor lua nota mai mica si chiar vor pierde urmatoarea etapa... pentru ca trisorii au apelat la sursele de inspiratie si au ajuns mai sus in top. Asta chiar e nasol.

| yellowalien a răspuns:

Ah, scuze., am citit intrebarea gresit laughing
Bineinteles, e aiurea sa ai o "clona" sau mai multeoh go on... si e enervant cand cineva iti fura ideile originale pentru a si le insusi... Fiecare ar trebui sa aiba stilul lui, insa peste tot vad pitzipoance identice...si tot felul de wanna-be-isti. vorba aia. care n-au nici o treaba cu un anumit stil(gen rock, punk sau mai stiu eu ce) dar il adopta pentru ca li se pare cool...
Totusi cand o persoana te copiaza nu se poate sa nu simti asa in tine un pic de mandrielaughing... pentru ca ai devenit un model in viziunea cuiva.

| psiholoaga a răspuns:

Nu stiu, nu cred ca sunt asa vedeta incat sa ma copieze lumea. Daca te referi la faptul ca eu am o experienta care imi place (imi iau o haina de care sunt multumita, un parfum care imi place, merg la un restaurant si raman cu o impresie placuta), pai eu sunt cea care recomanda celor din jur locul/haina/parfumul respectiv si ma bucur daca si lor le place.

| Cryssy a răspuns:

Nici mie nu imi prea place...

| Kandy a răspuns:

Si eu urasc asta! Daca am facut ceva cred ca e clar ca vreau sa fiu singura care sa aiba acel lucru (expresie, stil de a ma imbraca, etc.) si sa nu urmeze altcineva care sa se comporte (sau sa arate) ca mine phbbbbt e aiurea! De ce sa nu fii tu insati? Cel mai bine e in pielea ta happy! Mama imi spune sa ma bucur cand cineva ma copiaza, zice ca "am fani" laughing (glumeste, desigur) nu-i nimic placut in a copia si a fi copiat...parerea mea happy te pup kisskiss

| FoXy a răspuns:

Deci nu e nimic rau in asta.eu si cea mai buna prietena mereu ne copiem de exemplu aveam acelasi ghiozdan, aceiasi pereche adidasi etc.

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ explică:

Eu nu vorbesc despre cea mai buna prietena...asa in generalbig grin

| Alissa193 a răspuns:

Sa ma copie cineva nu imi place deloc.Parca acea persoana imi invadeaza personalitatea pentru ca nu o are pe a ei proprie.Fiecare om e unic atit fizic cit si moral si ar trebuie ca fiecare sa-si descopere propria personalitate. E bine sa stii ca esti unika si stirnesti admiratia tuturor.

| rrooxyyyy a răspuns:

Bagamias punga in aia care copiaza ..ca is...nu stiu sa-si faca stilu lor propriu...happy

| soseta ucigasa a răspuns:

Vai de ce mai suferiti unii dintre voi de vedetisme...grow up and get a life!

| Nemesis_9263 a răspuns:

De ce te enerveaza? asta e o dovada ca acea persoana apreciaza ceea ce faci si in anumite privinte si-ar dori sa fie ca tinehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ooo.Doamne...cel mai stupid lucru. port eu cv a doua zi vad la o prietena...asck eu un gen de muzica peste cateva zie asck si altii...am eu un stil de a sta pe scaun. dupa ce nu-l mai fac il fac altii.si multe altele. urasc urasc urasc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce? Cine, cine? Sa-mi plateasca intii drepturile de autor si dupa aia n-are decit, macar stiu ca mi-a iesit si mie ceva la afacerea asta big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

XErox. asa ii numeschappy pe cei care imi copiaza gesturile, vorbele.
La haine. lucruri in general nu ma supar
Prietena mea cea mai buna are aceeasi bluza ca a mea fix aceeasi culoare k a vazut'o la mine si si'a luat si ea de la mama mea [are magazin].bineinteles k hotaram cine vine azi si cine maine cu ealaughing
e doar o haina. nu are cum sa se faca numai intr'un exemplar. asa si cu pantofi etc!

Doar la gesturi ma supar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine ma enerveaza la culme!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi daca ma copiaza asta demonstreaza ca sunt superior big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îmi place să fiu copiată. Mă simt foarte prost, de parcă eu aş fi cea care procedează aşa. Am păţit-o, deci vorbesc în cunoştinţă de cauză. Aşa-zisa "cea mai bună prietenă" încerca să îmi fure personalitatea, dacă am ajutat-o cu nişte sfaturi, a început să prindă cam totul de la mine, aproape tot. Mod de a vorbi, de a mă îmbrăca, atitudine, etc. Parcă mă uitam în oglindă. Devenise ridicolă situaţia! Când o auzeam, parcă vorbeam eu. I-am atras atenţia de "câteva" ori (zeci de ori), dar nu recunoştea că stătea (încă mai stă) foarte prost cu stima se sine, ceea ce e cam naşpa pentru ea, pe viitor. Pretinde că are personalitate! După părerea mea, a avea personalitate, coloană vertebrală sau cum mai vreţi voi să-i spuneţi, înseamnă a te inspira din jurul tău, a lua ce e mai bun pentru tine, puţin câte puţin, de la ce model vrei tu, dar adoptă-ţi stilul propriu, totodată. Pune-ţi amprenta pe tot ce faci, fii creativ/ă, deschis/ă şi personalitatea ta, va fi cât se poate de clară. E adevărat, cu toţii ne inspirăm de undeva, nu avem cum să fim 100% originali (gen, Lady Gaga pe străzi şi în viaţa de zi cu zi. Glumesc vis-a-vis de Gaga, ea mi-a venit în minte, că o tot copiază "divele" noastre, "autoh... tone de talent, de altfel, pe care noi nu ştim să le "apreciem". Avem aşa, o ploaie de stele, a vedetelor, în România, de mi se face silă! Cei din străinătate, dacă mai muncesc cum mai muncesc, ai noştri se prefac pe rrrupte! Cine are ochiul format, înţelege ce vreau să spun.) Văd câteva răspunsuri, cum că e de apreciat şi că trebuie' să te simţi flatat/ă, când eşti copiat/ă. O. K. Dar când respectiva nu se mai opreşte? Când nu are simţul măsurii? Ce faceţi? Cum v-aţi simţi, să daţi peste un atfel de specimen, numit prieten/ă în limbaj "academic", care devine o copie greşită, de altfel, la indigo? Fiecare om e unic şi clişeul ăsta de replică, îl ştim cu toţii, dar e adevărat, puţini sunt cei care-l conştientizează. Şi încă ceva: e mai uşor să copiezi, decât să îţi foloseşti creierul! Dacă se uzează?! V-aţi gândit? Vă las să reflectaţi asupra temei, pe care a deschis-o d-ra. O zi minunată!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi place de loc chiar si in sensul ca copiaza dupa mine la teste! o fata care are numele Ale copiaza dupa mine la engleza ca o tampita ce e o mare prosta!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine me enerveaza la culme cind cineva iti i-a ideile...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acelasi lucru il simt si eu!
E vb de faptul ca orice lucru marunt fac sunt copiata.
NU SUPORT! Oare de ce?