| FlippyFlippy a întrebat:

Voua va place turpa 2ne1? majoritatea le urasc.

Răspuns Câştigător
| IndiferentXD a răspuns:

M'am uitat de curiozitate!
Sunt dragute!
!

20 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Nu,n-am chef sa-mi placa o trupa care incearca sa ascunda lipsa de talent si pricepere, prin rochite sofisticate, culoare multa, videoclipuri impopotonate si publicitate agresiva. Vreau muzica, nu departament de PR artagos!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Taletul si priceperea le vei observa in prestatiile live, in care spre deosebire de romani ele chiar canta live. Chiar merita sa fie unde sunt, si ar trebui sa cauti sa vezi cum canta live sau inainte de debut. Vei gasi multe, si culmea, nu vei vedea decat niste fete simple, care chiar au talent. Ca acum sunt impopotonate nu e vina lor. Trebuie sa fie in pas cu moda de azi ca sa poata sa devina cunoscute. Bucura-te ca nu vezi silicoane si popuri la greu in videoclipuri, ca la noi. Macar ele nu se expun facandu-se mai mult de ras. Nu judeca fetele care se straduiesc, dupa un videoclip la care nu au contribuit ele cu ideile. Dar nu are rost sa ma consum sa-ti povestesc, ca stiu prea multi ca tine, si tot nu vei intelege. Toti sunteti la fellaughing.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce sa zic, canta live si o fac in asa fel, de te lasa cu ciroza hepatica, asa de pricepute sunt! Pana si cei de la Green Day fac o mai buna prestatie live decat 2NE1.M-am documentat, stai tu linistita, ca am gasit printre sute de cantece canceroase in k-pop si cateva frumoase, ce-i drept, balade toate.Nu trebuie sa fie neaparat in pas cu moda.La fel si la trupele de baieti. Exista trupe de k-pop care n-o ard gretos de colorat, ca BIGBANG, SNSD sau Super Junior, sau SHinee, care-s poponari cu acte-n regula.Seven se pricepe, si DBSK la fel, sau mai bine zis, se pricepeau, ca s-au dus pe copca.Cat de gretos o fi k-pop-ul, per total, nu e vorba de bucurie, e vorba de o certitudine la inexistenta silicoanelor si cururilor aruncate pe sticla ostentativ.Desi acolo rupe posareala.E un live la o melodie BIGBANG,in care Seungri poarta o geaca cu Motorhead si ii face reclama.Iar toti membrii, daca nu ma insel, poarta la rever, vulturul celor de la Motorhead, care e una din siglele lor.Am ascultat destul k-pop,nu critic niciodata in necunostinta de cauza.

Deci tot tu pici de micuta infatuata, umectata si injectata cu asiatici si prostelile lor.Da, ma, toti suntem trasi la indigo! Ca voi sunteti extrem de originali, speciali si minunati.Va mai si baga trupele ce le ascultati ideile astea in cap!

| blackjackxdd a răspuns (pentru Dumnezău):

Nu-i baga in seama sunt multi fani kpop penibili, si retardati. Si eu ascult kpop dar nu fac ca ei, si nu cersesc pe la toate revistele un poster ca mno'degeaba avem imprimanta, sau ma duc la tv sa ma cert cu mama pe un castravete ca eu ma duc in Paris ca vine super junior (ewwwwww~) ma rog, nu te contrazic 2ne1 nu sunt foarte talentate nu da talentul lor pe dinafara, singura cu voce foarte buna este bom (poti sa incerci melodia you and i ) minzy este mai buna la dans decat la cantat, la dara nu comentez, a zis-o cu gura ei ca nu are voce, iar la cl, este mai buna la facat rap decat la cantat si multi sunt asa in YG pentru ei mereu au avut tendinta sa dea spre hip hop sau rap. ex: jinusean, 1tym, lexy si alti.La super junior nu am ce zice nu-mi plac decat melodia Sorry sorry, SHinee(am scris corect? nici numele nu le stiu bune ) absolut deloc mi se par praf purtat de vant, DBSK mai de curand i-am ascultat pentru ca cu noul nume TVXQ deja nu mai intelegeam cine este cine, imi place mult melodia mirotic insa daca mai pune sa-i ascult si sa vad cum joaca in seriale sunt mai buni la seriale.In SNSD ( nu sunt nici sone) sunt multe fete talentate dar pentru ca sunt 9 fiecare canata 2 cuvinte si in evidenta iese yoona (asa o cheama, cred)care canta cel mai mult, si astia de la SM nu fac solo-uri, iar big bang mi se par cam singura trupa reusita din kpop.Nu spun, nici big bang nu o mai ia pe partea dreapta mau dezamagit vroiam melodii ca si Lies, haru haru erau mult mai frumoase. Iar la solo-ul lui GD de acum am ramas masca la One of a cand versurile erau pfoaaai' ca o compunere de copil de gradinita, nu mi-a placut.Nu mi se parea nici mana lui Teddy, sigur a scris-o gd cand avea chef sa se laude si nu i-a iesit.
Iar that xx (bastard) mi se pare superba.Are o poveste frumoasa in versuri, si-a mai revenit ma rog.Iar legat de Seungri el este "problema"grupui, si-a mai venit si scarbosul de jeremy scott cu hainele lui ORIBILE! Iar cei de la big bang din chrome hearts nu o scot. Ma rog, daca vrei sa asculti ceva de calitate din kpop asculta se7en ( nu sa prostit melodia recenta este when i can't sing si este superba, de fapt doar asta imi place digital nu stiu ce blah blah sunt urate )Gummy ex. de melodie memories, when i look in the mirror, jang geun suc -without words are o voce superba, ma rog nu prea scoate albume, el este si actor si mai multe pe seriale/filme, cf-uri etc.park shin hye (tot actrita dar canta superb ) hmm, a da CN BLUE respectiv Yong Hwa si el tot actor si cantaret, are o voce superba imi plac multe melodii de la el dar cel mai mult you've fallen for me, Kim Tae Wo -high high, Park Eun Woo-everyday, epik high, TABLO noul membru yg. Jang Geun Seok are si cateva melodii rock pentru ca in marry me, mary a abut rolul sa fie un membru unei trupe indie si daca cauti ost-uri de la drama gasesti si rock, Lee Hyun - My Heartsore, Yangpa- love... what to do, o melodie superba. Cam atat ca as putea continua lista dar ar fi prea lunga, daca nu te-ar deranja sa le asculti asi fi fericita. :) Daca le asculti, sa ma anunti daca si despre melodiile astea ai o parere proasta.

| FlippyFlippy explică (pentru blackjackxdd):

No coment, si u esti ala penibil aici!

| Dumnezău a răspuns:

*Utterly retarded and coyote-ish way

Fixed it for ya, imigranto. Daca tu inveti dialectu' Hangul, eu sunt Zapata.

| Dumnezău a răspuns:

Nu,ai bagat-o pe aia cu injuratu' tarii si banuiesc ca n-ai stramba din nasuc, daca ai putea pleca in Coreea de Sud.Si din cate stiu, acolo se vorbeste Hangul.

| Woodenpints91 a răspuns:

Te referi la coreenii ăia penibili?

| AsianKiduu a răspuns (pentru Woodenpints91):

Coreenii aia penibili? Ah, deci sti de ele. laughing E bine, le faci views, multumim. laughing

| Woodenpints91 a răspuns (pentru AsianKiduu):

Mai bine fă tu un view abecedarului. Ai lins cu atâta poftă cururi gălbejite de asiatici încât ai cam uitat limba română.
Şi am aflat de ei tot prin intermediul unei plodoaice obsedate de căcaturi coreene, care se agita pe-aici cu mocârţanii ăia.

| Woodenpints91 a răspuns:

Nu prea eşti în stare să supravieţuieşti pe modul hard, ă? Fugi repede la easy.

| Woodenpints91 a răspuns:

De ce te înconjori într-o sferă de autosuficienţă? Ai impresia că dacă mă iau de ce-ţi place ţie şi-mi spun părerea despre coreeni, sunt sub nivelul tău?

| Woodenpints91 a răspuns:

Ai făcut un gest tipic pentru inaptul incolţit şi rămas fără replică.

| CautNume a răspuns:

Nu ascult gunoaie.

| simina36 a răspuns:

Imi plac f mult! mai ales CL

| AsianKiduu a răspuns:

Daaadadadadada! Sunt adorabile! LE stiu de cand au debutat, si pe BIGBANG, si pe restullaughing, dar sunt mai mult Blackjack si VIPlaughing. Nu ma asteptam sa vad intrebare de genu pe TPU.

| Delicacy a răspuns:

Cine?

| FlippyFlippy explică:

Ele nu fac ca restul cu **** dezbracat. sunt locul 1 in coreea la cantat

| Polaris a răspuns (pentru FlippyFlippy):

Coreeni au gusturi nașpa. Ce coreeni?, toată Asia de Est.

| FlippyFlippy explică:

Bai au vocee, incercati 2ne1 i love you now laughing