| UserName250000 a întrebat:

Salut, voua va place ciorba? Eu urasc orice fel de ciorba, mie nu imi place!

16 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Imi place ciorba cu cat mai putine zarzavaturi si legume. Daca are multe chestii in ea nu imi place.laughing

| RAY a răspuns:

Da,daca e facuta de cineva care stie sa faca o ciorba buna

| Frank51 a răspuns:

Da. Mai ales daca e preparata cum trebuie si de cine trebuie.

| SilentRain a răspuns:

Da,e foarte buna si sanatoasa

| Lioana a răspuns:

Ador ciorba, mai ales in sezonul rece si in special daca e acrita cu bors.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi place ciorba de perișoare. Ai încercat-o vreodată? Zarzavaturile le mai aleg și eu, dar cu perișoarele ce ai putea avea? Până la urmă sunt niște chifteluțe fierte.

Urăști aspectul ciorbii sau gustul? Te întreb pentru că mie mi-au dat-o odată prin blendăr când eram mică și m-au cam păcălit cu asta. Credeam că e suc. Oricum, chiar a fost bună și m-a făcut să-i dau o șansă.

Acum mai am niște probleme cu sarmalele, mânănc doar umplutura că nu-mi place varza. Dar până la urmă nu se poate și aia și aia. E vina alor mei că n-au aranjat sarmalele cât să cred că mănânc înghețată. Acum am crescut, nu mai au ce să-mi facă.

Însă, per total, povestea mea cu mâncatul a avut un final fericit.

PS: uite o altă chestie ciudată: în ciuda fazei de mai sus cu sarmalele, mie chiar nu îmi mai place înghețata acum, nu mai sunt șanse pentru mine.
PPS: dramatică poveste, nu?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Like ciorba de perișoare

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Atunci, respectul meu!

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

La noi in Banat este o ciorba populara

| wpetterssone a răspuns:

Mănânc aproape orice, dar prefer supa.

| denisTiky a răspuns:

In afara de ciorba de bura, imi place orice ciorba. Ador cea de perisoare, e genialaaaaa!

| Uvox a răspuns:

Da. Si cei cu asta?
Cu supa ai incercat?
Vrei sa verifici daca esti unic sau doar te plictisești?

| Catalina990099 a răspuns:

Da, foarte mult. Încearcă din mai multe părți, poate o sa dai de una pe gustul tau.

| UnTipObisnuit a răspuns:

Foarte mult.

| UserName250000 explică:

Am uitat sa va spun ca doar ciorba de perisoare imi place!

| Alexiaaas a răspuns:

Da,dar dacă nu îți place ciorba încearcă supa, și aceasta e fff sănătoasă?